Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

24.10.2020 19:30

KPR Gwardia Opole
Sandra Spa Pogoń Szczecin

KPR Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

Sukcesy młodzieży z PGE Akademii Gwardii Opole już na początku sezonu

W miniony weekend, dwie nasze grupy młodzieżowe wzięły udział w ogólnopolskich turniejach piłki ręcznej. Podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego startowali na turnieju w Libiążu, natomiast grupa szkoleniowca Bogumiła Barana rywalizowała w Piotrkowie Trybunalskim. Warto wspomnieć, że obie ekipy zakończyły zmagania na podium.

W sobotę 19 września Młodzicy wzięli udział w turnieju zorganizowanym przez UKS Czwórkę Libiąż. Po długiej przerwie spowodowanej przez pandemię, nasza młodzież wróciła do gry. Rozegraliśmy cztery wartościowe i pełne emocji mecze z których dwa wygraliśmy i dwa zremisowaliśmy. W ostatecznym rozrachunku zajmując dobre, drugie miejsce na koniec turnieju.

"Przeciwnicy byli dziś bardzo wymagający i mimo, że gra układała nam się różnie, to można być tylko zadowolonym" -  podusmował po turnieju trener Radosłąw Gęsikowski.

Najlepszym zawodnikiem Gwardii Opole wybrano obrotowego, Maksymiliana Knapika.

 

Wyniki:

KPR Gwardia Opole - MKS Ustroń 25-5

KPR Gwardia Opole - Moto Jelcz Oława 16-16

KPR Gwardia Opole - Czwórka Libiąż 18-15

KPR Gwardia Opole - Viret CMC Zawiercie 18-18

 

Dzień później  tj. niedziela 20 września, juniorzy młodsi pod wodzą trenera Bogumiła Barana zagrali na silnie obdadzonym turnieju w Piotkowie Trybunalskim. Trzon zespołu stanowili zawodnicy, którzy niedawno wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zrozumienie i współpraca na boisku były widoczne od początku turnieju. Zawodnicy PGE Akademii Gwardi Opole wygrali wszystkie spotkania,  triumfując tym samym w całym turnieju. 

Najlepszy bramkarz turnieju: Marcel Ciasto - KPR Gwardia Opole

Najlepszy zawodnik drużyny: Aleksander Rogowski - KPR Gwardia Opole

 

"Turniej potraktowaliśy stricte szkoleniowo. Wszyscy pograli jednakowo i to mnie cieszy. Głównym celem było zgranie zespołu oraz danie możlwiosći gry wszystkim zawodnikom. Cieszy postawa młodzieży, jednak mamy jeszcze dużo elementów do przeanalizowania!" - ocenił trener Bogumił Baran. 

WYNIKI:

KPR Gwardia Opole - Górnik Zabrze 20:17

KPR Gwardia Opole - Vive Kielce 24:16

KPR Gwardia Opole - MKS Piotkowianin 23:18

 

 

PGE partner Akademii Gwardii Opole 

PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii Opole 

 

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni