Brązowe medale Juniorów Młodszych na turnieju w Obornikach!

Juniorzy Młodsi PGE Akademii Gwardii Opole, pod wodzą trenera Macieja Nawrockiego, zajęli 3. miejsce na turnieju w Obornikach Wielkopolskich.

W dniach 19-20 grudnia br. w hali Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Obrzyckiej, rozgrywany był bardzo mocno obsadzony I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej. W zawodach wzięło udział 8 zespołów: Górnik Zabrze, KPR Gwardia Opole, Pabiks Pabianice, 2 drużyny „Kusy” Szczecin, MKS Poznań, Nielba Wągrowiec oraz gospodarze Sparta Oborniki Wielkopolskie.

Na otwarcie rozgrywek, podopieczni trenera Macieja Nawrockiego, po meczu pełnym walki, wygrali z Kusym Szczecin, w kolejnym pojedynku ulegli świetnie dysponowanym Zabrzanom, którzy finalnie triumfowali podczas całego turnieju, a w obecnym sezonie są także jednym z głównych kandydatów do sięgnięcia po Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. W decydującym meczu o awansie do strefy medalowej, Gwardziści zremisowali z MKS-em Poznań, co wystarczyło do zajęcia 2. miejsca w grupie.

Podczas drugiego dnia zmagań rozpoczęliśmy od półfinałów, gdzie ulegliśmy drużynie gospodarzy KPR Sparcie Oborniki, natomiast w bezpośrednim meczu o brązowe medale imprezy, młodym Gwardzistom wystarczyło sił i umiejętności, aby pokonać PABIKS Pabianice 25:19, co pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium.

Warto podkreślić, że nasza drużyna niemal w całości była złożona z uczniów klasy sportowej o profilu piłki ręcznej Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu.

Zawody w Obornikach Wielkopolskich były niezwykle wymagające, gdzie spotkały się czołowe zespoły w kraju w kategorii Juniora Młodszego. Należy również zauważyć, że do najlepszej siódemki Turnieju zostało wybranych aż dwóch naszych zawodników – Adam Gołębiowski oraz Piotr Zawadzki.

Klasyfikacja końcowa turnieju :

1. SPR Górnik Zabrze

2. SKF KPR Sparta Oborniki

3. KPR Gwardia Opole

4. KS Pabiks Impact Pabianice

5. MKS Poznań

6. MKS Nielba Wągrowiec

7. SPR Kusy Szczecin I / II

Nagrody indywidualne:

MVP Turnieju – Jakub Slatkowski – Górnik Zabrze

Najlepszy Strzelec Turnieju – Bartosz Pruszkowski – Sparta Oborniki

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Jakub Wilk – Górnik Zabrze

Złota Siódemka Turnieju :

Adam Gołębiowski – KPR Gwardia Opole

Piotr Zawadzki – KPR Gwardia Opole

Maciej Łesyk – Sparta Oborniki

Mateusz Bogielczyk – Sparta Oborniki

Michał Czapla – Górnik  Zabrze

Jakub Szabat – Górnik Zabrze

Filip Kurpeta – Pabiks Pabianice

Najlepsi zawodnicy w drużynie:

Radosław Cyran – Kusy Szczecin I

Hubert Neumann – Kusy Szczecin II

Sebastian Runowski – MKS Poznań

Amadeusz Dąbrowicz – Nielba Wągrowiec

Wojciech Broniarczyk – Pabiks Pabianice

Adam Janikowski – KPR Gwardia Opole

Jakub Kohas – Górnik Zabrze

Jakub Spychała – Sparta Oborniki

 

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii

 

FOTORELACJA: SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie

Skomentuj