Andrzej Widomski zagra w barwach Gwardii!

Choć obecny trwa w najlepsze, już dziś możemy z przyjemnością ogłosić pierwsze wzmocnienie na kolejny sezon! Nowym zawodnikiem naszego klubu od lipca 2022 roku będzie leworęczny praworozgrywający Andrzej Widomski – młodzieżowy reprezentant kraju i uczeń płockiego SMS-u.

Od dawna zabiegaliśmy o ten transfer. Andrzej to bardzo utalentowany zawodnik i – z tego, co wiem – pytało o niego wiele europejskich klubów. – przyznaje na wstępie Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy Gwardii.

Jakiś czas temu Andrzej przyjechał do Opola wraz z rodziną i miał okazję lepiej poznać nasze miasto. To wielki atut i myślę, że również miało to ogromny wpływ na jego ostateczną decyzję. Z pewnością nie bez znaczenia był również fakt, iż doskonale dogaduje się z innymi, młodymi Gwardzistami. – Fabianem Sosną i Markiem Hryniewiczem. – tłumaczy Wróbel.

To dla mnie wielkie wyróżnienie. Mam świadomość, jak dużym klubem jest Gwardia, ale czuję, że jestem gotów, by wesprzeć ją w grze o najwyższe cele. Miałem okazję być w Opolu i w Stegu Arenie przy okazji ostatniego meczu zeszłego sezonu i już nie mogę się doczekać, by w pełni poczuć nie tylko atmosferę miasta, ale i samej hali z perspektywy boiska. – mówi niejako na potwierdzenie tych słów nasz nowy zawodnik.

Cechuje mnie zawziętość i walka do ostatniej minuty. Dobrze czuję się w aspekcie rzutów z drugiej linii czy w grze „jeden na jeden” i myślę, że właśnie tego mogą spodziewać się po mnie opolscy kibice. – zapowiada Widomski.

Dużo sobie po nim obiecujemy, a trzyletni kontrakt jedynie temu dowodzi. Jestem przekonany, że będzie stanowił o sile ognia na prawym rozegraniu i zwiększy rywalizację na tej pozycji w naszym zespole. Wierzę, że Andrzej rozwinie się w Opolu na tyle, że polska piłka ręczna będzie miała z niego dużo pożytku na lata. – kończy dyrektor sportowy Gwardii.

Skomentuj