Dzieci

Młodzik

Junior młodszy

Junior

14-16 lat

JUNIOR MŁODSZY

Drużyna Juniorów Młodszych PGE Akademii Gwardii Opole składa się z zawodników urodzonych w latach 2005 - 2004. Trzon drużyny stanowią uczniowie IX LO
w Opolu, dodatkowo uzupełnieni zawodnikami spoza szkoły.

Plan treningowy

Drużyna w obecnym składzie trenuje ze sobą od sierpnia 2019r., a występują w niej zawodnicy nie tylko z Opola, lecz z całego województwa opolskiego. Trenerami zespołu są Maciej Nawrocki oraz Bogumił Baran, którzy jednocześnie pełnią rolę nauczycieli wychowania fizycznego we wspomnianym liceum o profilu piłki ręcznej.
Na tym etapie rozwoju, zawodnicy mają wprowadzone specjalistyczne treningi z techniki, rzutowy, motoryczny, taktyczny oraz zajęcia na siłowni.
Juniorzy Młodsi, oprócz gry w Opolskiej Lidze Wojewódzkiej w swojej kategorii wiekowej, występują również w rozgrywkach Juniorów, a niektórzy z nich również w III lidze dolnośląskiej, gdzie zbierają cenne doświadczenie na poziomie seniorskiej piłki ręcznej. W obecnym sezonie do sukcesów drużyny należy zaliczyć 1. miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz liderowanie w Lidze Juniorów Młodszych (KPR Gwardia Opole I i II są aktualnie na dwóch pierwszych miejscach w lidze). Siłą drużyny jest kolektyw, dobra atmosfera oraz zaangażowanie zawodników w trening, co przekuwa się na wysoki poziom sportowy.

Nasza młodzież

Dowiedz się więcej

Trening

Skuteczne szkolenie pod okiem naszych profesjonalnych trenerów

Autorytet

Do każdego meczu zapraszamy niezależnego sędziego

Akademia

Świetny program treningowy dla młodszych zawodników

Precyzjai synchronizacja

Gracze szybciej uczą się gry

Jedność zespołu

Bycie graczem zespołowym ma głębszy sens w sporcie

Mistrzostwo

Wszyscy nasi gracze mogą brać udział w mistrzostwach