1/8 ORLEN PUCHAR POLSKI Corotop Gwardia Opole - Arged Rebud KPR Ostrovia

21 лют. 2024 |

Po dwóch tygodniach znów Gwardia podjęła drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego, to był ciężki mecz jednak Opolanie wygrali 34:28 na własnym terenie i awansowali do Ćwierćfinału Orlen Puchar Polski.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli gospodarze otwierając wynik w tym spotkaniu. Dobra gra w obronie, błędy przeciwnika oraz skuteczny atak pozwoliły na objęcie prowadzenia Gwardzistów, wynik w 7 minucie prezentował się 5:1. Drużyna gości szybko odrobiła straty i już w 12 minucie wyszli na prowadzenie 5:6.

Po skutecznych obronach w bramce Adama Malchera i skutecznych rzutach Łangowskiego i Widomskiego gospodarze odrobili starty i na tablicy wyników znów prezentował się remis 8:8. W 21 minucie po 3 zdobytych bramkach przez Marka Hryniewicza Corotop Gwardia Opole zdobyła ponownie prowadzenie a trener Ostrovii zażądał czas dla swojej drużyny.

W ostatnich minutach pierwszej połowy między słupkami Ostrowa dobrze spisywał się Balcerek, ratując swój zespół kilkukrotnie przed utratą bramki. Natomiast w ataku goście skutecznie wyprowadzali kontry i to oni przejęli inicjatywę w tym spotkaniu.

Ostatecznie wynik po pierwszej części meczu prezentował się 16:14 dla Ostrowa Wielkopolskiego.

W przerwie meczu odbyło się wręczenie medali za zdobycie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kategorii juniorek młodszych. Zespołem odbierającym medale były zawodniczki z klubu MLUKS TUŁOWICE.

Druga połowa rozpoczęła się wyrównanie i przez 8 minut była bramka za bramkę, więc w 38 minucie wynik dalej prezentował się na korzyść gości 18:20. Jednak po dużej mobilizacji Gwardzistów w kilka sekund odrobili straty na 20:20, momentalnie trener Ostrovii poprosił czas.

Mecz przez kolejne minuty był bardzo zacięty i w 46 minucie tablica wyników wskazywała 24:23 dla Corotop Gwardii Opole. Duży udział w tym miał swoją postawą kapitan Opolan Mateusz Jankowski. Ta sytuacja skłoniła do wzięcia czasu przez drużynę gości.

Na 6 minut do końca meczu gospodarze pokazali sportowy i waleczny charakter i wyszli na znaczące prowadzenie 30:25. W 55 minucie Antoni Łangowski otrzymał trzecią karę dwóch minut co skutkowało otrzymaniem czerwonej kartki i wykluczeniem z meczu.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Gwardzistów 34:28 i awansem do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski.

 

COROTOP GWARDIA OPOLE - Ałaj, Malcher, Hryniewicz 8, Widomski 6, Sosna 5, Jendryca 4, Łangowski 3, Jankowski 2, Kawka 2,  Stempin 1, Milewski 1, Monczka 1, Wandzel 1, Koc, Zawadzki

Karne: 1/3

Kary: 12 minut (Łangowski 6min, Sosna 4min, Jankowski 2min)

 

ARGED REBUD KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Balcerek, Zimny, Klopsteg 8, Marciniak 5, Reznicky 5, Urbaniak 4, Krivokapic 4, Adamski 1, Gajek 1, Szych, Wojciechowski, Łyżwa,

Karne: 2/5

Kary: 12 minut (Szych 4min, Adamski 2min, Urbaniak 2min, Marciniak 2min, Reznicky 2min)