24. Seria: Corotop Gwardia Opole - MKS Zagłębie Lubin

20 бер. 2024 |

24. Seria Orlen Superligi - mecz o ważne punkty dla obydwóch zespołów – rozstrzygnęły karne!

Mecz rozpoczął się od celnego trafienia Andrzeja Widomskiego i to Gwardia otworzyła wynik. W odpowiedzi Zagłębie wyrównało na 1:1 a następnie podczas kolejnego rzutu Widomskiego nieprzepisowo został zatrzymany co skutkowało ukaraniem Jakuba Morynia z Lubina. Kolejne minuty meczu były prowadzone pod dyktando gospodarzy pewna obrona i dużo akcji w ataku pozwoliło im na uzyskanie prowadzenia 5:2 w 12 minucie pierwszej połowie.

W 20 minucie Zagłębie zdołało kolejny raz doprowadzić do wyrównania wyniku 9:9. Daniel Jendryca nie trafił karnego co skutkowało szybką kontrą gości, której jednak nie zdołali wykorzystać i to Gwardziści zdobyli bramkę z kontry później obrona Ałaja, który zmienił Machera. Szybkie kontry Opolan i dobra gra Jakuba w bramce pozwoliły na kolejne prowadzenie w tym spotkaniu 11:9. W 29 minucie wynik był znów remisowy 11:11 w ostatniej minucie Gwardia straciła piłkę co dało prowadzenie coraz pierwszy Lubinowi. Na zakończenie pierwszej połowy przyjezdni wyszli na prowadzenie 12:11.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej passy MKS-u gdyż wykorzystali kilka sytuacji przy zerowej skuteczności Gwardzistów i wynik prezentował się 15:11. Po kilkunastu minutach prowadzenia Lubina pięcioma bramkami Gwardia odmieniła swoją obronę i poprawiła skuteczność w ataku i w 48 minucie o czas musiał prosić trener gości - Tomasz Kozłowski, ponieważ Opolanie zbliżyli się do remisu 19:20. Po czasie Lubin został zatrzymany przez Jakuba Ałaja w bramce a na remis rzucił Andrzej Widomski i mecz znów zaczął się od początku. Kolejne akcje odbywały się punkt za punkt, a pięknym trafieniem z rzutu karnego „w samo okienko” popisał się Michał Milewski. Wynik w 52 minucie na tablicy prezentował się 22:22.

Remis nie trwał długo bo już w 54 minucie po kilku obronach kolejny raz Jakuba Ałaja i skutecznych rzutach Corotop Gwardia Opole wygrywała z Zagłębiem Lubin 24:22. Paweł Stempin z drużyny gospodarzy otrzymał karę dwóch minut i przyjezdni mieli szanse na grę w przewadze. W 58 minucie znów zobaczyliśmy remis 58:58, a w 59 minucie było 25:25. O czas pod koniec meczu poprosił trener gospodarzy - Jurecki. Po dwóch rzutach Sosny i Kawki które padły w słupek dalej widniał remis natomiast to Lubin miał 25 sekund na zdobycie prowadzenia i efektowanie zdobył bramkę ze skrzydła.

Gdy gospodarze wznawiali grę Jakub Moryń z Lubina brutalnie zatrzymał zawodnika podczas wznowienia i otrzymał czerwoną a później niebieską kartkę. Jako że była to ostatnia minuta meczu a drużyna mogła zdobyć bramkę został podyktowany rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Michał Milewski. Podstawowy czas gry zakończył się remisem, więc o zwycięstwie decydowały karne.

Pierwszy rzucał zespół przyjezdnych nie trafiając, następnie Jankowski również spudłował. Kolejna seria była na plus dla obydwóch drużyn. Trzecia seria przyniosła trafienie Lubinowi a Gwardziści nie trafili, następnie goście trafiali, a Opolanie nie oddawali skutecznych rzutów. Po wyczerpującym i pełnym emocji spotkaniu to Zagłębie Lubin zwyciężyło 26:26 (4:2).

 

COROTOP GWARDIA OPOLE - MALCHER, AŁAJ, WOJDAN 6, WIDOMSKI 4, MONCZKA 3, WANDZEL 3, SOSNA 3, KAWKA 2, JENDRYCA 2, JANKOWSKI 1, STEMPIN, HRYNIEWICZ, ZAWADZKI, ŁANGOWSKI,

 

KARNE: 3/4

 

KARY: 10min (Stempin 4min, Wojdan 2min, Jankowski 2min, Kawka 1min,)

 

 

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - SCHODOWSKI, BYCZEK, MORYŃ 5, CZUWARA 5, RUTKOWSKI 4, KRYSIAK 3, STANKIEWICZ 2, MICHALAK 2, HLUSHAK 1, GĘBALA 1, KRUPA 1, DROZDALSKI 1, ISKRA 1, PEDRYC

 

KARNE: 1/1

 

KARY: 10min ( Hlushak 2min, Moryń 2min, Gębala 2min, Iskra 2min, Pedryc 2min)