Aleksei Solovev i Eduard Klimenko nowymi zawodnikami Gwardii!

21 лист. 2021 |

Dwaj 18-letni młodzieżowi reprezentanci Rosji dołączają do Gwardii! To transfery rozpoczynające kolejny etap sportowego rozwoju klubu oraz budowy gwardyjskiego składu na przyszłość.

Dwaj 18-letni młodzieżowi reprezentanci Rosji dołączają do Gwardii! To transfery rozpoczynające kolejny etap sportowego rozwoju klubu oraz budowy gwardyjskiego składu na przyszłość.

Monitorujemy wiele rynków. Oprócz młodych, zdolnych zawodników, staramy się poszukiwać również tych zagranicznych, którzy dobrze rokują na przyszłość. Nasze rozbudowane kontakty pozwalają nam na obszerne działania i transfer tych chłopaków jest tego efektem. – zaznacza na wstępie dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Aleksei Solovev to urodzony w 2003 roku rozgrywający. Ma 186 cm wzrostu i w gwardyjskich barwach zagra z numerem 14. Jego rówieśnik, mierzący 192 cm Eduard Klimenko, występuje z kolei na pozycji obrotowego. Jako członek gangu Kuptela będzie walczył na boisku w koszulce z numerem 4. Obaj zawodnicy szlifowali swoje umiejętności w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sankt-Petersburgu, reprezentując jednocześnie swój kraj na arenie międzynarodowej.

Zespół przyjął nas bardzo dobrze, dokładnie tak jak wszyscy inni dookoła. Atmosfera bardzo nam sprzyja, gdyż ludzie – zupełnie inaczej niż w Rosji – są tutaj cały czas uśmiechnięci. – mówi młody obrotowy. – Czuję, że możemy bez wątpienia nauczyć się w Gwardii wielu nowych rzeczy. Trenerzy od początku nam pomagają, a polska PGNiG Superliga stoi na bardzo wysokim poziomie. – dodaje drugi z nowych nabytków naszego Klubu.

Pracując pod okiem Rafała Kuptela, będą jednocześnie wdrażać się w nasze szeregi przy okazji meczów drugoligowych rezerw. Zawodnicy mieli już czas nie tylko na to, by zapoznać się z drużyną, ale i z samym miastem.

Miasto jest piękne i fajnie się tu czujemy. – przyznaje Aleksei Solovev. – Bardzo podoba mi się to, że nie jest zbyt duże, co pozwala szybko dotrzeć do konkretnego miejsca. Jest tutaj wiele urokliwych lokalizacji, ale szczególnie zaskoczyła mnie „opolska Wenecja”. – uzupełnia Eduard Klimenko.

Klub musi działać wielowymiarowo. Ci młodzi zawodnicy wpisują się w nasz profil, którego nie chcemy zatracić. Czuję, że będziemy mieli z nich dużo pożytku na przyszłość. – zapowiada Wróbel.

Nie mogę się doczekać gry w Stegu Arenie. Obserwując mecz z boku, odczułem fantastyczną otoczkę, która towarzyszy meczom w tej hali. – tłumaczy Solovev. – Wszyscy udzielają nam wskazówek, żebyśmy mogli jak najszybciej się rozwinąć. Poziom polskiej ligi jest wyższy niż rosyjskiej i musimy się do tego zaadoptować. W trakcie meczów nie ma chwili na odpoczynek i my też nie zamierzamy ustępować. Trzeba dużo pracować nad sobą, żeby jak najszybciej wejść w odpowiedni rytm i pomóc Gwardii na boisku. – kończy Klimenko.

Alex, Edek – witamy w Klubie.

удачи, ребята!