Azoty na fali, Gwardia bez punktów…

1 трав. 2022 |

W ramach 24. serii PGNIG Superligi Gwardia zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Azotami Puławy. 

W ramach 24. serii PGNIG Superligi Gwardia zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Azotami Puławy. 

Gospodarze od początku narzucili swoje warunki, a ich gra w ofensywie do 10. minuty była bezbłędna. Tego niestety nie można było powiedzieć o Gwardzistach, którzy w pierwszej połowie popełnili sporo błędów własnych. Między słupkami świetnie spisywał się bramkarz miejscowych – Mateusz Zembrzycki. W mecz bardzo dobrze wszedł także Andrii Akimenko, który w 12. minucie zdobył  trzecią bramkę dla swojego zespołu. Do przerwy dla Gwardii najczęściej trafiali skrzydłowi – Mauer i Scisłowicz. Ekipa z Puław nie zwalniała tempa i stopniowo powiększała przewagę. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 21:10.

Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana, a w szeregach Gwardii z dobrej strony pokazał się Maciej Zarzycki (5 bramek). Mimo lepszej postawy przyjezdnych, o odwróceniu losów tego spotkania nie było mowy. Puławianie pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętowało ich brązowy medal w sezonie 2021/2022. Starcie Gwardii z Azotami zakończyło się wynikiem 34:23.

MVP: Mateusz Zembrzycki

Azoty-Puławy – KPR Gwardia Opole 34:23 (21:10)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Bogdanov- Fedeńczak 6, Akimenko 5, Jarosiewicz 5, Zivkovic 4, Kowalczyk 3, Konieczny 3, Podsiadło 2, Przybylski 2, Łangowski 1, Dawydzik 1, Burzak 1, Rogulski 1, Bachko, Gumiński.

Trener: Robert Lis

Kary: 12 minut

Karne: 5/5

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek, Malcher – Zarzycki 5, Mauer 4, Scisłowicz 3, Jankowski 3, Monczka 2, Solovev 1, Sosna 1, Fabianowicz 1, Milewski 1, Klimenko 1, Klimków 1, Morawski.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 4 minuty 

Karne: 3/3