Blisko pół tysiąca kibiców na prezentacji Gwardii Opole

26 серп. 2023 | Kluby

Drużyna Gwardii Opole przywitała się z kibicami przed nowym sezonem. Na uroczystej prezentacji zespołu nie zabrakło akcentów muzycznych, tanecznych oraz sportowej rywalizacji. W meczu o Superpuchar Gwardii pierwsza drużyna, prowadzona przez wiceprezydenta Opola Przemysława Zycha, zmierzyła się z ekipą sponsorów klubu, której trenerem był Bartosz Jurecki.

To był naprawdę miły wieczór w Stegu Arenie. Całą imprezę rozpoczęła Magdalena „Meg” Krzemień – zwyciężczyni koncertu Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2022 roku. Utalentowana wokalistka była również uczestniczką wielu muzycznych show w naszym kraju. W 8. edycji programu „The Voice of Poland” dotarła do półfinału, a w „The Four. Bitwie o sławę” zwyciężyła.

O efekty taneczne na prezentacji zadbała grupa Cheerleaders Opole, które towarzyszą opolskiemu zespołowi już od kilku sezonów. Oprócz samych występów opolanki szpalerem uświetniły samą prezentację zespołu.

Drużynę Gwardii na parkiet opolskiej hali wprowadził kapitan Mateusz Jankowski. Dla obrotowego będzie to już 10. sezon w gwardyjskich barwach. Oprócz doświadczonego Jankowskiego na kole w sezonie 2023/2024 grać będą jeszcze młodzieżowy reprezentant Polski Paweł Stempin oraz powracający do „domu” wychowanek Gwardii Janusz Wandzel. Poprzedni sezon spędził on w ORLEN Upstream SRS Przemyśl.


Następnie przed kibicami zaprezentowali się bramkarze. Podobnie jak w ubiegłych latach dostępu do świątyni Gwardii strzec będą Adam Malcher, Jakub Ałaj i Mateusz Lellek. Skrzydłowymi będą Mateusz Wojdan, Marek Hryniewicz, Michał Milewski, Michał Scisłowicz i Daniel Jendryca.

Dwie zmiany w składzie Gwardii na nowy sezon zaszły na pozycji rozgrywających. Pierwszy raz kibice mogli zobaczyć w koszulce meczowej reprezentanta Polski, najlepszego środkowego rozgrywającego ubiegłego sezonu Piotra Jędraszczyka. Premierowo na przedsezonowej prezentacji pojawił się także Piotr Zawadzki, który do tej pory występował w drugiej drużynie opolskiego zespołu. Na rozegraniu grać będą także Fabian Sosna, Antoni Łangowski, Szymon Koc, Andrzej Widomski, Wiktor Kawka, Marek Monczka i Roman Chychykalo.

Największe poruszenie na trybunach wywołało wyjście na parkiet nowego szkoleniowca Gwardii Bartosza Jureckiego. Pojawienie się trenera poprzedziła zapowiedź wideo, w której mogliśmy zobaczyć m.in. bajkowego Shreka. Drugim trenerem opolskiego klubu będzie Bogumił Baran, trenerem przygotowania motorycznego pozostanie Marek Dominiak, dyrektorem sportowym Tomasz Wróbel a fizjoterapeutami Gwardii w nowym sezonie będą Bartosz Smarzych i Kacper Abrahamek.

- Myślę, że w tym okresie przygotowawczym duży pozytywnej pracy zostało wykonane i wszyscy jesteśmy już głodni gry o punkty – mówił na prezentacji nowy rozgrywający Gwardii Piotr Jędraszczyk – Mam nadzieję, że wejdziemy jak najlepiej w ten sezon i na pewno zwycięstwo w pierwszym meczu z Energa MKS-em Kalisz nam w tym pomoże – oceniał Jędraszczyk.

- Dzisiaj jest mnóstwo pozytywnych emocji, bo wchodzę do pierwszego zespołu z drużyny juniorskiej – komentował Piotr Zawadzki – rozgrywający Gwardii – Pierwszy raz mogłem przeżyć takie wydarzenie, jak dzisiejsza prezentacja. Na pewno jest to nie do zapomnienia, że wbiegłem z wszystkimi na parkiet przy takiej oprawie – dodawał Zawadzki.

Pierwszy mecz w ORLEN Superlidze Gwardia rozegra w środę, 30 sierpnia. Rywalem opolskiego zespołu będzie Energa MKS Kalisz.