Cementonia Odra S.A. ciągle z Gwardią!

6 вер. 2023 | Różne

Wieloletnia umowa sponsoringowa pomiędzy naszym klubem a Cementownią Odra S.A. została przedłużona. Stosowne porozumienie podpisali prezes zarządu, dyrektor naczelny Wojciech Putra oraz prezes naszego klubu Karina Radomska.

Cementownia Odra S.A. produkuje cement od ponad 100 lat. Już w 1911 roku ruszyła działalność Cementowni „Opole-Port”, czyli poprzedniczka obecnej instytucji. Wyposażona była w trzy piece obrotowe o dobowej wydajności 250 ton. Po II wojnie światowej Cementownia została odbudowana, a już w roku 1960 staje się pionierem w nowoczesnej, na tamten moment, technologii produkcyjnej. To tu instaluje się pierwszy w Polsce układ automatycznego sterowania przemiałem cementu a proces wypalania klinkieru jest kompleksowo zautomatyzowane.

Kolejne zmiany przyszły w 1992 roku. To właśnie wtedy Przedsiębiorstwo Państwowe przekształcone zostało w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Kolejna modernizacja przyszła 7 lat później.

Obecnie Cementowania Odra jest jednym z największych producentów cementu w naszym kraju. Od 2005 roku zebrała ona mnóstwo wyróżnień i nagród, wśród których znajdują się m.in. Opolska Nagroda Jakości, Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji czy Europejski Standard 2010 wg Dziennika Rzeczpospolita.

- Bardzo się cieszymy, że Cementownia Odra zdecydowała się kontynuować naszą współpracę – mówi prezes Gwardii Karina Radomska – Cementownia jest pionierem w wielu dziedzinach produkcyjnych oraz liderem na stosownym rynku. Dzięki wsparciu takich podmiotów nasz klub nadal będzie mógł się rozwijać – dodaje sternik naszego klubu.