Dwa medale Juniorów Młodszych!

18 бер. 2021 |

Obie drużyny Juniorów Młodszych zakończyły zmagania ligowe na szczeblu wojewódzkim tego samego dnia, osiągając zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji!

Obie drużyny Juniorów Młodszych zakończyły zmagania ligowe na szczeblu wojewódzkim tego samego dnia, osiągając zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji!

Ekipy prowadzone przez trenerów: Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego rywalizowały w Pawonkowie z, kolejno: miejscowym UKS-em oraz ASPR-em Zawadzkie.

Jako pierwsi do boju stanęli zawodnicy Gwardii I Opole, którzy zgodnie z planem pokonali swoich rywali z Pawonkowa. Choć gospodarze wykazali się wolą walki i zaangażowaniem, reprezentanci PGE Akademii nie pozwolili im sprawić niespodzianki, wygrywając szóste (na sześć rozegranych) spotkanie w lidze 43:10. Tym samym, z kompletem punktów na koncie i bilansem bramek +136, zgarnęli złote medale za końcowy triumf w całych rozgrywkach!

Następnie nadszedł czas na wyrównany mecz drugiej drużyny z ASPR-em, którego rezultat miał decydować o zajęciu drugiego miejsca w tej grupie. Przed spotkaniem przewagę punktową mieli podopieczni trenera Nawrockiego i choć po niezwykle emocjonującym i zaciętym meczu ulegli 28:29, tak korzystny bilans bramkowy zadecydował o możliwości świętowania również srebrnych medali! Warto wspomnieć, iż obie drużyny w niedalekiej przyszłości staną do walki w barażach o udział w 1/16 Mistrzostw Polski i już wtedy młodzi Gwardziści będą mogli zrewanżować się swoim rywalom również w bezpośrednim starciu.

Warto wspomnieć, iż najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi Wojewódzkiej w tej kategorii został Szymon Chmielewski, który zdobył aż 55 bramek w 6 meczach.

Brawo, młodzieży!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole