Grupy mistrzostw świata 2023 rozlosowane

4 лип. 2022 |

Nasza reprezentacja zmierzy się w grupie B rundy wstępnej z drużynami Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii podczas zbliżających się mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Polsce i Szwecji w 2023 roku.

Gospodarzami mistrzostw będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji).

Jak losowanie skomentowali Eksperci?

Losowanie to jest coś, na co nie mamy wpływu. Słowenia jest zespołem, który dostał dziką kartę, a wiadomo, że słabsze drużyny ich nie dostają. Cóż, druga runda wydaje się być mniej najeżona kolcami, niż pierwsza. Musimy się dobrze przygotować i wyjść z dobrym wynikiem z pierwszej grupy – mówił trener reprezentacji Polski Patryk Rombel.

Przed losowaniem typowałem Francję i Słowenię i zrobiłem to z premedytacją, bo zawsze, gdy typuję słabszych rywali to trafiamy na mocnych. Tym razem tak nie było, ale gramy u siebie i to jest bardzo ważne – podkreśla były wielokrotny reprezentant Polski Adam Wiśniewski.

Startując z koszyka drugiego trzeba było liczyć, że będziemy mieli trudnego rywala. Jest to Francja, ale chcąc walczyć o sukcesy trzeba wygrywać ze wszystkimi. Francja to oczywiście mega trudne wyzwanie, ale nasza drużyna musi się skupić na każdym przeciwniku. Sport nauczył mnie respektu i szacunku dla każdego przeciwnika. Nie jest ważne z kim grasz, ważne jest, by do każdego rywala być dobrze przygotowanym – mówił wybitny były reprezentant Sławomir Szmal

Mistrzostwa świata to najważniejszy moment w dziejach polskiej piłki ręcznej. Ponad sto lat czekaliśmy na prawo organizacji mistrzostw świata i wreszcie będziemy to mieli. Przygotowujemy się do tego turnieju, podobnie robią Szwedzi i wierzę, że będziemy świadkami pięknej imprezy – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Nasza reprezentacja turniej rozpocznie od występów, w Katowickim Spodku. Właśnie tam odbędzie się ceremonia i mecz otwarcia (11 stycznia), w którym biało-czerwoni zmierzą się z Francją. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, mecze rundy głównej rozegra w Krakowie. Polacy mogą zmierzyć się tam z trzema najlepszymi drużynami grupy A, w której rywalizować będą Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran. Kraków – podobnie, jak Katowice – ugości dwadzieścia jeden spotkań turnieju. Kolejne starcia odbędą się w gdańskiej ERGO Arenie.

Sprzedaż biletów na turniej wystartowała w połowie marca. Organizatorzy – we współpracy z firmą Eventim – przygotowali ceny biletów dla każdego kibica. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, 11-29 stycznia, skład fazy wstępnej:

Grupa A (Kraków)
1. Hiszpania
2. Czarnogóra
3. Chile
4. Iran

Grupa B (Katowice)

1. Francja
2. Polska
3. Arabia Saudyjska
4. Słowenia

Grupa C (Göteborg)

1. Szwecja
2. Brazylia
3. Afryka 2
4. Urugwaj

Grupa D (Kristianstad)

1. Islandia
2. Portugalia
3. Węgry
4. Korea Południowa

Grupa E (Katowice)

1. Niemcy
2. Katar
3. Serbia
4. Afryka 5

Grupa F (Kraków)

1. Norwegia
2. Macedonia Północna
3. Argentyna
4. Holandia

Grupa G (Jönköping)

1. Afryka 1
2. Chorwacja
3. Afryka 3
4. Stany Zjednoczone

Grupa H (Malmö)

1. Dania
2. Belgia
3. Bahrajn
4. Afryka 4