Gwardia Opole zagra o medale Mistrzostw Polski Juniorów!

21 лют. 2023 |

W miniony weekend podopieczni trenera Marka Jagielskiego walczyli w Płocku o awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów.

Początek turnieju w wykonaniu młodych Gwardzistów nie był szczęśliwy. Mimo dobrej postawy w pierwszym meczu, nasi zawodnicy ulegli ekipie Wybrzeża I Gdańsk 35:37. Drugiego dnia zmagań przyszło im się zmierzyć z ekipą Wybrzeża III Gdańsk. Z tego starcia opolanie wyszli zwycięsko (40:38), a to spowodowało, że dalej liczyli się w walce o awans do kolejnej fazy.
 

W niedzielę zawodnicy z Opola stanęli do rywalizacji z gospodarzem turnieju, czyli Wisłą Płock. Stawką tego pojedynku było miejsce w turnieju finałowym. Mecz od początku był bardzo wyrównany i zacięty, ale juniorzy Gwardii konsekwentnie realizowali założenia taktyczne i nie dali miejscowym narzucić swojego stylu gry. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali nasi szczypiorniści i po 60. minutach cieszyli się z upragnionego awansu do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów!

 

Tabela grupy N:

 

Awans juniorów Gwardii Opole do najlepszej czwórki w kraju jest wielkim sukcesem dla opolskiej piłki ręcznej i zasługą wielu osób zaangażowanych w rozwój naszej akademii.

Organizator turnieju finałowego (9-11 marca 2023) zostanie wyłoniony do końca lutego, a zagrają w nim zespoły takie jak:

 

-Gwardia II Opole

-Port Service Wybrzeże I Gdańsk

-KS VIVE Kielce

-SPR Górnik Zabrze

 

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy! Trzymamy kciuki w walce o medal!