Gwardia podejmie Torus Wybrzeże Gdańsk

9 вер. 2022 |

W 2. serii PGNiG Superligi Gwardia ponownie zagra w Opolu. Tym razem opolanom przyjdzie zmierzyć się z Torusem Wybrzeżem Gdańsk. W ostatnich czterech spotkaniach tych drużyn górą zawsze był zespół Rafała Kuptela. Warto pamiętać o tym, iż pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 zakończył się serią rzutów karnych. W 1. serii obecnego sezonu gdańszczanie triumfowali w derbach Pomorza, pokonując we własnej hali MMTS Kwidzyn. Kibice, którzy wybierają się na mecz do Stegu Areny mogą spodziewać się ciekawej i wyrównanej rywalizacji.

W 2. serii PGNiG Superligi Gwardia ponownie zagra w Opolu. Tym razem opolanom przyjdzie zmierzyć się z Torusem Wybrzeżem Gdańsk. W ostatnich czterech spotkaniach tych drużyn górą zawsze był zespół Rafała Kuptela. Warto pamiętać o tym, iż pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 zakończył się serią rzutów karnych. W 1. serii obecnego sezonu gdańszczanie triumfowali w derbach Pomorza, pokonując we własnej hali MMTS Kwidzyn.
Kibice, którzy wybierają się na mecz do Stegu Areny mogą spodziewać się ciekawej i wyrównanej rywalizacji.

O wypowiedź przed tym starciem poprosiliśmy zawodników Gwardii Opole.

„Nastawienie przed meczem jest bojowe, podobnie jak miało to miejsce przed starciem z Zagłębiem Lubin. Musimy podejść do tego spotkania w pełni skoncentrowani i zaangażowani. Zarówno my jak i Wybrzeże mamy na koncie zwycięstwo w 1. serii. i szykuje się ciekawy pojedynek, w którym walczyć musimy o każdą piłkę.” – możemy usłyszeć od Macieja Fabianowicza.

„Po wygranej na inaugurację sezonu jesteśmy dobrze nastawieni, ale każdy kolejny mecz to nowy rozdział. Koncentrujemy się na tym by jak najlepiej przygotować się do tej rywalizacji. Moim zdaniem czeka nas mecz, w którym obrona odegra główną rolę.” – dodaje Mateusz Wojdan.


KPR Gwardia Opole – Torus Wybrzeże Gdańsk – Sobota, godzina 15:00. Stegu Arena w Opolu.