Jakub Ałaj zasili kadrę Gwardii!

23 лют. 2021 |

Urodzony w 2002 roku bramkarz Szczypiorniaka Olsztyn, a jednocześnie uczeń i zawodnik SMS-u Kielce, od 1 lipca br. dołączy do gangu Kuptela!

Urodzony w 2002 roku bramkarz Szczypiorniaka Olsztyn, a jednocześnie uczeń i zawodnik SMS-u Kielce, od 1 lipca br. dołączy do gangu Kuptela!

Jest to bardzo perspektywiczny, młody chłopak. Szukamy wzmocnień i myślimy o tym, że w przyszłości ktoś będzie musiał zastąpić ,,Jogiego”. Wierzymy, że Kuba nie tylko wzmocni rywalizację wśród naszych bramkarzy, ale i zwiększy jej jakość. Podpisaliśmy trzyletni kontrakt, który jedynie dowodzi temu, iż wiążemy z nim naprawdę spore nadzieje. – tłumaczy Tomasz Wróbel – dyrektor sportowy naszego klubu.

Mierzący 201 cm wzrostu Ałaj już w wieku 16 lat występował w rozgrywkach drugoligowych w olsztyńskich barwach, a następnie – już w Kielcach – zaczął grać również na zapleczu PGNiG Superligi. Nowy nabytek naszego klubu niejednokrotnie grał także dla młodzieżowych reprezentacji Polski, a w miniony weekend, wraz ze swoim macierzystym klubem ze stolicy Warmii i Mazur, wywalczył awans do ćwierćfinału MPJ, w ramach którego zmierzy się m.in. z… reprezentantami PGE Akademii Gwardii! W 3 meczach tego turnieju zdobył 7(!) bramek, a po jednym z nich został nagrodzony tytułem MVP.

Tak naprawdę od dłuższego czasu śledzę losy Gwardii i sam klub robi na mnie spore wrażenie. Myślę, że to idealny kierunek pod kątem mojego rozwoju i cieszę się, że udało się sfinalizować ten kontrakt. – przyznaje Ałaj.

W drużynie trenera Rafała Kuptela – podobnie jak Dawid Balcerek i Mateusz Lellek – młody golkiper będzie miał okazję czerpać bezcenne doświadczenie od Adama Malchera, który od lat stanowi o sile gwardyjskiej bramki.

Adam to zawodnik grający na mojej pozycji, który zasługuje na duże uznanie. Z pewnością możliwość współpracy z nim czy z trenerem Kuptelem, o którym słyszałem wiele dobrego, miała wpływ na moją decyzję. – dodaje.

Witamy na pokładzie, Kuba. Powodzenia!