Juniorski dreszczowiec na plus!

30 січ. 2021 |

Druga drużyna Juniorów Młodszych Gwardii pokonała ASPR Zawadzkie 28:24 (15:13)!

Druga drużyna Juniorów Młodszych Gwardii pokonała ASPR Zawadzkie 28:24 (15:13)!

Na wstępie trzeba podkreślić, że obie ekipy piątkowego wieczoru stworzyły w Stegu Arenie piękne i trzymające od pierwszych do ostatnich minut w napięciu widowisko. – rozpoczyna trener Maciej Nawrocki.

Naprzeciw złożonej z zawodników z rocznika 2005 Gwardii stanął dziś ograny zespół ASPR-u, w skład którego wchodzi wielu chłopaków reprezentujących na co dzień swój klub w seniorskich, drugoligowych rozgrywkach. Na papierze faworytem mogli zatem wydawać się przyjezdni, jednak młodzi Gwardziści nie zamierzali tanio sprzedać skóry.

Od początku meczu postawiliśmy bardzo twardą obronę, wyraźnie kierowaną przez Kulesę, a dodatkowo popartą dobrymi interwencjami Wisły i Kaszubskiego w bramce. To pozwoliło nam stale utrzymywać rezultat na granicy remisu. – kontynuuje Nawrocki.

W ofensywie w pierwszej części meczu najbardziej aktywny był Grzejszczak, który często nękał obronę rywali po dobrym rozegraniu Zawadzkiego. To przekładało się na zdobycze punktowe, a w połączeniu z dobrze funkcjonującą defensywą – dawało nadzieje na korzystny wynik.

Po zmianie stron obaj wymienieni zawodnicy nabawili się jednak urazów. Właśnie wtedy ciężar rozgrywania akcji wziął na siebie Kałamuniak, a seryjnie punktować zaczęli Rogowski i Frydel. Ten drugi w pewnym momencie zdobywał bramki niemal z każdej pozycji rzutowej, w której się znalazł!

Najważniejszym momentem spotkania były dwa obronione rzuty karne przez Kaszubskiego w 51. oraz 55. minucie. Po tych interwencjach Panufnik i Rogowski dorzucili po bramce, Krzymiński wywalczył jeszcze rzut karny, a wygrana z niezwykle wymagającym przeciwnikiem stała się faktem. – podsumowuje.

Juniorzy Młodsi (II) PGE Akademii Gwardii Opole wystąpili w składzie:
Kaszubski, Wisła – Rogowski 8, Frydel 7, Grzejszczak 4, Krzymiński 3, Zawadzki 2, Panufnik 2, Kulesa 1, Kałamuniak 1, Nowak, Górny

Trener: Maciej Nawrocki
Kierownik: Grzegorz Charciarek

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole