Juniorzy Gwardii w „ósemce” najlepszych drużyn w kraju!

22 лют. 2021 |

Nasi Juniorzy fundują swoim kibicom fantastyczny początek roku. Po niedawnym świetnym turnieju w Kielcach i awansie do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów, w miniony weekend podopieczni trenera Macieja Nawrockiego zagrali kolejny kapitalny turniej i zameldowali się wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

Nastroje przed zawodami w Nowej Karczmie były bojowe, a drużyna jechała z nadzieją na kolejny sukces i z wiarą, że stać ich na kontynuowanie tej wspaniałej przygody. Optymistyczne nastroje nie były na wyrost, wszak zarówno z drużyną z Wrocławia, jak i Przemyśla, juniorzy rywalizowali już w tym sezonie na turniejach towarzyskich, wówczas mecze kończyły się minimalnie na korzyść rywali, a w naszym składzie brakował mi.in „superligowych” zawodników: Mateusza Lellka i Fabiana Sosny.

Grupa K

  1. SPR Wybrzeże III Gdańsk
  2. MKS MOS I Wrocław
  3. Gwardia I Opole                        
  4. SRS Przemyśl                             

Na otwarcie turnieju zagraliśmy arcyważny pojedynek z MOS-em Wrocław, obie drużyny już na starcie mogły wiele stracić lub utrzymać szansę na awans do kolejnej fazy. Młodzi Gwardziści, po trudnym początku, następnie popełniali już niewiele błędów, dzięki czemu po I połowie prowadzili pewnie 19:12. W drugiej części meczu utrzymali wysoki poziom gry i wymarzony początek rywalizacji stał się faktem. Gwardia pokonała wrocławian 35:29.

W sobotę stanęliśmy do rywalizacji z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, faworytem grupy oraz głównym pretendentem do złotego medalu. W tym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość rywali, lecz nie poddaliśmy się bez walki, przegrywając ostatecznie z Wybrzeżem III Gdańsk wynikiem 37:30.

Najważniejszy mecz, czyli walka o ćwierćfinał z SRS-em Przemyśl, czekał nas w niedzielne przedpołudnie. W tym spotkaniu było widać trudy turnieju i zmęczenie poprzednimi meczami. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund… Dosłownie, gdyż przy prowadzeniu 30:29 dla opolan, rywale mieli szansę na zdobycie bramki z rzutu bezpośredniego, ale świetną interwencją popisał się Dytko.

Po tym triumfie jednak musieliśmy jeszcze chwilę poczekać na wybuch radości, gdyż ewentualne zwycięstwo wrocławian w meczu z gospodarzami turnieju mogło doprowadzić do liczenia małych punktów. Niespodzianki jednak nie było, Wybrzeże pewnie wygrało swój mecz, a Gwardia odniosła ogromny sukces, awansując do czołowej „ósemki” najlepszych zespołów w Polsce.

Piękny sen naszej młodzieży trwa, ćwierćfinały rozegramy w terminie 5 – 7 marca 2021 br. w Bartoszycach, a rywalami Gwardzistów będą, kolejno: Szczypiorniak Olsztyn, Górnik Zabrze oraz Pałac Młodzieży Tarnów.

Skład zwycięskiej ekipy: Marcin Dytko, Mateusz Lellek, Daniel Jendryca, Szymon Chmielewski, Szymon Cebula, Jakub Adamski, Tymoteusz Sobków, Paweł Stempin, Janusz Wandzel, Marek Hryniewicz, Konrad Juszczak, Jakub Kałamuniak, Michał Niewiadomski, Fabian Sosna, Adam Bidziński, Łukasz Duda.

Trener: Maciej Nawrocki.

Kierownik: Grzegorz Charciarek.

 

19.02.2021 r. (piątek)

MKS MOS I Wrocław – Gwardia I Opole     29:35 (12:19)

SPR Wybrzeże III Gdańsk – SRS Przemyśl     40:20 (17:12)

20.02.2021 r. (sobota)

SRS Przemyśl – MKS MOS I Wrocław    29:32 (12:14)

SPR Wybrzeże III Gdańsk – Gwardia I Opole    37:30 (18:13)

21.02.2021 r. (niedziela)

Gwardia I Opole – SRS Przemyśl     30:29 (12:13)

SPR Wybrzeże III Gdańsk – MKS MOS I Wrocław    31:22 (19:11)

 

Awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyły

1. SPR Wybrzeże III Gdańsk

2. Gwardia I Opole

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole

PGE Polska Grupa Energetyczna – sponsor PGE Akademii Gwardii Opole