Juniorzy wygrywają w Grodkowie, a Młodzicy pokonują Brzeg

23 жовт. 2020 |

W drugiej kolejce Opolskiej Ligi Juniorów, zawodnicy PGE Akademii Gwardii Opole stoczyli zacięte spotkanie na trudnym terenie w Grodkowie, natomiast w ramach rywalizacji w kategorii młodzików, Gwardia wygrała pewnie w Brzegu.

W środę, 21.10.2020, odbyły się dwa ligowe spotkania naszych grup młodzieżowych. Juniorzy Gwardii II Opole mierzyli się z Olimpem Grodków. Nasza drużyna, złożona całkowicie z chłopców z roczników 2004 i 2005, zagrała bardzo dobre spotkanie na ciężkim terenie. W pierwszej połowie trwała zażarta walka o każdą piłkę i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 19-14 dla naszego zespołu. W drugiej części spotkania grodkowianie próbowali zmienić przebieg pojedynku, lecz Gwardziści utrzymywali wysokie tempo gry, a decydujący okazał się fragment meczu od 45. do 55. minuty wygrany przez opolan 8-1, co w końcowym rozrachunku zadecydowało o wyraźnym zwycięstwie młodzieży PGE Akademii Gwardii Opole.

Cieszy fakt iż każdy zawodnik dodał swoją cegiełkę do tego sukcesu, co jest motywacją do dalszej pracy – podsumował trener Maciej Nawrocki.

Olimp Grodków – Gwardia II Opole 26-38 (14-19)

Skład zespołu i bramki:
Ciasto – Chmielewski 5, Frydel 2, Gołębiowski 3, Grzejszczak 1, Janikowski 3, Kraczkowski 2, Kulesa, Kulik 1, Rogowski 5, Stachera 4, Tuński, Wach 3, Zawadzki 6, Adamski 3.

Trener: Maciej Nawrocki

Kilkanaście kilometrów dalej, na Hali Sportowej MOSiR w Brzegu, drużyna Młodzików rozgrywała ligowe spotkanie z drugą drużyną SKS Orlik Brzeg. Podopieczni Radosława Gęsikowskiego udowodniła, że aspirują w tym roku do triumfu w całej lidze, wygrywając pewnie kolejne spotkanie. Wszyscy powołani zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na boisku, mając tym samym udział w końcowym sukcesie.

SKS Orlik II Brzeg – KPR Gwardia Opole 6:70 (3:28)

Skład zespołu: Bałuch 7, Bieniek, Chwojnicki 3, Dec 8, Demel, Janczura 8, Kasperek 7, Kanpik 9, Kopiec, Krzywy 9, Piechota 1, Poźniak 7, Romanowski 4, Tileczek 6, Turhan. Wypych 1

Trener: Radosław Gęsikowski

 

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii