Juniorzy zakończyli wspaniałą przygodę

8 бер. 2021 |

Juniorzy KPR Gwardii Opole po kapitalnym występie w 1/8 MP w Nowej Karczmie, znaleźli się wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju, co należy uznać za ogromny sukces i efekt spójnego systemu szkolenia młodzieży, który realizowany jest w Opolu.

W dniach 5-7 marca na hali w Bartoszycach odbył się jeden z dwóch turniejów 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Gospodarzem imprezy był KS „Szczypiorniak” Olsztyn.

Nasza młodzież rozpoczęła zmagania w piątkowy wieczór od arcyważnego starcia z gospodarzami turnieju z Olsztyna. Mecz był niezwykle wyrównany, jednak w końcówce meczu Gwardziści popełnili zbyt wiele błędów w ataku, co miało ogromny wpływ na końcowy wynik i ostateczną porażkę 30:32.

W kolejnym dniu, w starciu z Górnikiem II Zabrze, nasz zespół wyszedł zmotywowany i pełen nadziei; twarda gra w obronie, koncentracja i realizacja planu taktycznego przyniosły zamierzony efekt i po pierwszych 30. minutach młodzi opolanie prowadzili 16:13. Wyrównana gra utrzymywała się do 40. minuty. W kolejnych akcjach meczu Górnik nabierał rozpędu, Gwardziści zaczęli popełniać proste błędy, a straty w ataku zostały bezlitośnie wykorzystane przez zabrzan. Po raz kolejny końcówka meczu zadecydowała o porażce, tym razem 26:31.

Po tym meczu trener Bogumił Baran przyznał krótko: „Jesteśmy z chłopakami po rozmowie w szatni. Walczymy do końca. Jutro wychodzimy i gramy o pełną pulę…”

Przed ostatni meczem nasze szanse na awans nadał istniały, ale… już tylko matematycznie. Musieliśmy liczyć na zwycięstwo zabrzan w meczu ze „Szczypiorniakiem”, z naszej strony zaś konieczne było zwycięstwo, w dodatku minimum trzema bramkami różnicy nad drużyną z Tarnowa.

Nasi Juniorzy, jak postanowili, tak próbowali robić. Gwardziści rozpoczęli mecz z Pałacem Młodzieży Tarnów pełni wiary, z dobrze funkcjonującą obroną, z której zresztą słynie nasz zespół, w ataku z kolei udanie wykorzystywaliśmy swoje okazje. Przez długi czas utrzymywaliśmy kilkubramkowe prowadzenie, kończąc pierwszą połowę prowadzeniem 13:11. Jednak scenariusz drugiej połowy powielił się bliźniaczo do poprzednich meczów. Zaczęły mnożyć błędy w ataku i proste straty piłki, a rywale wykorzystali daną im szansę w stu procentach, nie tylko niwelując straty, ale i wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie i ten mecz zakończyliśmy porażką 27:29.


Piątek (5 marca):

SPR Górnik II Zabrze – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 35:34 (18:22)

 KS Szczypiorniak Olsztyn – Gwardia I Opole 32:30 (19:17)

Sobota (6 marca):

Gwardia I Opole – SPR Górnik II Zabrze  26:31 (16:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 29:31 (15:13

Niedziela (7 marca):

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Gwardia I Opole 29:27 (11:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn – SPR Górnik II Zabrze 30:22 (15:12)

 

W tym momencie możemy jedynie podziękować Juniorom PGE Akademii Gwardii Opole za walkę i wspaniałe emocje, których nam dostarczyli. Choć tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali, należy pamiętać o ogromnym sukcesie, jakim niewątpliwie jest zapewnienie sobie miejsca wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.

Skład młodych Gwardzistów na Mistrzostwach Polski Juniorów 2021:
Marcin Dytko, Mateusz Lellek, Daniel Jendryca, Szymon Chmielewski, Szymon Cebula, Jakub Adamski, Tymoteusz Sobków, Paweł Stempin, Janusz Wandzel, Marek Hryniewicz, Konrad Juszczak, Jakub Kałamuniak, Michał Niewiadomski, Fabian Sosna, Adam Bidziński, Łukasz Duda.

Trenerzy:
Maciej Nawrocki, Bogumił Baran, Wojciech Aksamit.

Kierownik:
Grzegorz Charciarek.

                                                                               

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

                 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole