Kolejne zwycięstwo Juniorów w III Lidze

9 трав. 2021 |

Młodzi reprezentanci PGE Akademii Gwardii Opole pokonali w Stegu Arenie zespół KS-u Środy Śląskiej 38:30 (21:15).

Dzisiejsze spotkanie rezerw Gwardii z gośćmi ze Środy Śląskiej nie opiewało w dramaturgię czy zaskakujące zwroty akcji, ale nie brakowało w nim zarówno twardej walki, jak i efektownych, ofensywnych zagrań po obu stronach. Pierwsze minuty tego starcia należały do naszych rywali, którzy narzucili szybkie tempo gry, czym ewidentnie pobudzili do działania podopiecznych Macieja Nawrockiego. Występujący dziś w Opolu bez zmienników zawodnicy ze Środy Śląskiej nieznacznie prowadzili do 10. minuty meczu (8:6), ale wtedy – już na dobre – do głosu doszli zawodnicy grający na co dzień pod szyldem PGE Akademii Gwardii. Szybkie kontry, błyskawiczne wznowienia gry ze środka i agresywne wejścia między obrońców rywali przełożyły się na osiągnięcie kilkubramkowej przewagi, której – jak się później okazało – nie oddaliśmy już do końca meczu. Bezlitośni dziś w takich sytuacjach: Wandzel, Sosna, Jendryca czy Kałamuniak, po precyzyjnych podaniach kolegów z zespołu, wypracowali zaliczkę, która pozwoliła uspokoić grę już przed przerwą, na którą schodziliśmy przy wyniku 21:15.

Po zmianie stron w gwardyjskich szeregach dochodziło do coraz częstszych rotacji, które bynajmniej nie wpłynęły negatywnie na obraz gry. Co prawda między 40. a 50. minutą meczu goście byli w stanie zmniejszyć stratę do 3 punktów, ale już chwilę później, po imponującej serii trafień, zrobiło się +9 dla naszej młodzieży. Młodzieży, która była dziś głodna walki i kolejnych trafień, czego efektem było poszerzanie listy zdobyczy o kolejne nazwiska. Efektem skutecznej gry w ofensywie i dobrej dyspozycji obrony oraz bramkarzy stało się ośmiobramkowe zwycięstwo, po którym Gwardia II Opole dopisuje kolejne punkty do ogólnego dorobku w ligowej tabeli.

Skład: Lellek, Drojma – Jancy, Adamski, Janikowski 1, Kraczkowski, Stachera, Juszczak 2, Klus 2, Frydel 2, Chmielewski 2, Wandzel 6, Czupała 3, Jendryca 6, Sosna 12, Kałamuniak 2.
Trener: Maciej Nawrocki.
Kierownik: Grzegorz Charciarek.

                                                                                       —

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

                 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole