Młodzicy wciąż niepokonani

23 бер. 2021 |

Młodzi reprezentanci PGE Akademii Gwardii Opole podtrzymali imponującą serię zwycięstw ligowych, pokonując Orlik I Brzeg 39:22 (19:14).

Młodzi reprezentanci PGE Akademii Gwardii Opole podtrzymali imponującą serię zwycięstw ligowych, pokonując Orlik I Brzeg 39:22 (19:14).

13 kolejka w lidze młodzików i… 13 zwycięstwo. Mimo, że mistrzostwo województwa opolskiego drużyna Gwardii wywalczyła sobie już w poprzedniej kolejce, do meczu z Orlikiem I Brzeg przystąpiła bardzo skoncentrowana. W Stegu Arenie gościła bowiem druga ekipa ligowej tabeli, w związku z czym nie było mowy o świętowaniu, a kolejny raz trzeba było zakasać rękawy i wziąć się do pracy.

Mecz od pierwszych minut był zacięty, a bramki padały z obu stron. Dopiero w 10. minucie podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego odskoczyli rywalom, z biegiem czasu podwyższając swoje prowadzenie i doprowadzając do wysokiego zwycięstwa.

Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy i każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę do kolejnego ligowego zwycięstwa. Dobrze funkcjonowała obrona i szybki atak. Skutecznie graliśmy też w ataku pozycyjnym. Mogliśmy sprawdzić kolejne ustawienia zarówno w obronie, jak i ataku. Bramkarze również pokazali się z dobrej strony co tylko napędziło zespół do gry. – komentuje trener Gęsikowski.

Warto wspomnieć, że niemal każdy z gwardyjskich Młodzików wpisał się na listę zdobywców bramek. Najlepsze zawody rozegrał jednak Jakub Deberny, który pokonywał bramkarzy rywali aż dziewięciokrotnie.

Ciekawostką może być również fakt, iż mimo olbrzymiej liczby zdobytych bramek w lidze przez nasz zespół, żaden pojedynczy zawodnik nie figuruje w TOP10 klasyfikacji indywidualnej. Oznacza to, iż funkcjonujemy jako kolektyw, w którym każdy ma możliwość spędzić odpowiednią ilość czasu na parkiecie i skutecznie ją wykorzystuje. Teraz gramy ostatnie spotkanie z drużyną z Pawonkowa i szykujemy się do rozgrywek centralnych. – kończy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole