Materiał do analizy. Porażka Gwardzistów w domowym sparingu

11 серп. 2023 |

W kolejnym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rozgrywek ORLEN Superligi 2023/2024 Gwardia Opole przegrała z Energą MKS-em Kalisz 27:38 (13:19).

W pierwszych minutach gry, jak na pojedynek opolan z kaliszanami przystało, przebieg spotkania był bardzo zacięty. Obie ekipy punktowały równo, a po stronie Gwardzistów na listę zdobywców bramek wpisali się: Sosna, Kawka, Scisłowicz, Wojdan i Jankowski. Tuż przed upływem kwadransu rywalizacji goście wykazali się jednak dużą skutecznością zarówno w obronie, jak i w ataku, co przełożyło się na zwiększenie prowadzenia do czterech trafień (7:11). Dobrze dysponowani kaliszanie, jak się później okazało, nie spuścili z tonu już do końca pierwszej połowy, dodatkowo zwiększając wypracowaną przewagę. Tym samym zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni przy wyniku 13:19.

Wraz ze zmianą stron, w składach sparingpartnerów doszło również do wielu rotacji personalnych. Trener Bartosz Jurecki dał szansę zagrać wszystkim dostępnym do gry zawodnikom, jednak przebieg spotkania niezmiennie wskazywał na przewagę drużyny przyjezdnej. Choć w drugiej połowie seryjnie dla Gwardzistów trafiali Scisłowicz czy Chychykalo, to znacznie częściej piłka wpadała do naszej siatki. Goście systematycznie zwiększali dystans nad opolanami, zatrzymując się ostatecznie na 38 trafieniach, przy 27 bramkach Gwardii.

- Mamy co analizować po tym meczu. Pracujemy ze sobą dość krótko i jesteśmy w środku okresu przygotowawczego. Potrzebujemy więcej czasu na dopracowanie wszystkich taktyk, co było widać głównie wtedy, gdy nie potrafiliśmy odpowiednio przeciwdziałać obronie 5:1 w wykonaniu Kalisza. Dziś nie jesteśmy zadowoleni, ale jestem pewien, że dalej będzie tylko lepiej i na ligę wyjdziemy gotowi! – podsumował z optymizmem zdobywca siedmiu bramek dla naszego zespołu - Roman Chychykalo.

Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 27:38 (13:19)

Gwardziści wystąpili w składzie: Adam Malcher, Jakub Ałaj, Antoni Łangowski 2, Fabian Sosna 1, Jakub Luksa, Roman Chychykalo 7, Szymon Koc, Wiktor Kawka 3, Michał Scisłowicz 4, Mateusz Jankowski 2, Marek Hryniewicz 2, Mateusz Wojdan 1, Piotr Zawadzki, Paweł Stempin 1, Janusz Wandzel 1, Piotr Jędraszczyk, Michał Milewski, Marek Monczka 3