Nie zwalniamy tempa! Chrobry zawita w Opolu

25 лют. 2021 |

Po pomyślnym wznowieniu rozgrywek zawodników Gwardii Opole czeka kolejne ligowe starcie. W ramach 15. serii spotkań PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się na własnym parkiecie z Chrobrym Głogów.

Po pomyślnym wznowieniu rozgrywek zawodników Gwardii Opole czeka kolejne ligowe starcie. W ramach 15. serii spotkań PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się na własnym parkiecie z Chrobrym Głogów.

Podopieczni Vitalija Nata plasują się na 10. pozycji w tabeli, z łączną liczbą 14 punktów, natomiast Gwardziści, którzy po ostatniej wygranej awansowali na 5. miejsce, mają ich na koncie o 8 więcej.

Goście z Głogowa muszą regularnie punktować, by gonić swoich bezpośrednich rywali w tabeli, a jednocześnie wypracować bezpieczny dystans od drużyn u dołu. Znając jednak Gwardzistów, którzy w ubiegłą sobotę w Piotrkowie przełamali serię porażek, z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i na dobre wkroczyć na zwycięską ścieżkę.

W poprzedniej rundzie z opolsko-głogowskiego starcia ,,z tarczą” wyszli nasi zawodnicy. Obydwa zespoły prezentowały wtedy świetną formę, a szybkie tempo meczu obfitowało w wiele efektownych akcji. Pierwsza połowa zakończyła się nieznaczną przewagą opolan (18:17), co nie zniechęciło rywali do walki, którzy po przerwie pokazali się z bardzo dobrej strony i balansowali na granicy remisu. Ostatecznie, ku uciesze naszych kibiców, zwyciężyliśmy 35 do 31.

Głogowianie z pewnością nie są przeciwnikiem, którego można zlekceważyć. Wygrywali oni mecze z drużynami wyżej sklasyfikowanymi od siebie, a w kadrze mają zawodników, na których warto zwrócić uwagę, jak: Rafał Stachera, Adam Babicz czy Dawid Przysiek. To zawodnicy, którzy swoim doświadczeniem wypracowują sporą przewagę dla swojego zespołu. Dokładając do tego grającego na skrzydle Marcela Zdobylaka, który już 55-krotnie w tym sezonie trafiał do bramki rywali i ustępującego mu o zaledwie 8 bramek reprezentanta Ukrainy – Oleksandra Tilte, możemy jedynie utwierdzić się w przekonaniu o konieczności pełnej mobilizacji.

Transmisja z tego spotkania rozpocznie się w sobotę, 27 lutego br., o godzinie 18:55 w TVP3 Opole, na stronie internetowej tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP SPORT. Już teraz zachęcamy do oglądania i wspierania Gwardzistów!