Partnerstwo Gwardii z Olimpem trwa!

1 бер. 2022 |

Umowa o współpracy partnerskiej Gwardii Opole z Olimpem Grodków została oficjalnie odnowiona!

Umowa o współpracy partnerskiej Gwardii Opole z Olimpem Grodków została oficjalnie odnowiona!

W piłce ręcznej Grodków stanowi niejako zaplecze Opola, a nasi zawodnicy trafiają do Was, by iść jeszcze dalej. Wierzę, że kolejni ogrywający się w Olimpie szczypiorniści pójdą tą drogą. Zależy nam, by stale się wzmacniać, a dzięki tej współpracy możemy konkurować z największymi klubami w pierwszej lidze. – przyznaje na wstępie Janusz Maciąg, prezes zarządu UKS Olimp Grodków.

Dbamy o formalizację działań, które trwają od dłuższego czasu. Chcemy, by praktyka zawsze szła w parze z teorią. Co kilka lat Olimp będzie w stanie przynajmniej jednego superligowca „wypuścić”, czego dowiedli już zresztą grający w Gwardii do dziś Janek Klimków czy wcześniej – Dawid Balcerek. Z drugiej strony jednak – zawodnicy, którzy będą potrzebowali nabrać doświadczenia, by na stałe zagościć na najważniejszych ligowych parkietach w kraju, mogą ogrywać się w Grodkowie i pomagać nam zwyciężać. – uzupełnia Mariusz Romian, członek zarządu grodkowskiego Klubu.

Prezes Karina Radomska tę współpracę z ramienia Gwardii opisuje jako niezwykle istotną. – Utrzymywanie przyjacielskich, partnerskich relacji z okolicznymi klubami, w których wykonuje się sumienną pracę, jest dla nas kluczowe. Zależy nam, by popularyzować piłkę ręczną na Opolszczyźnie, a żeby tak było – każdy młody chłopak stawiający pierwsze sportowe kroki w Grodkowie, powinien przychodzić na treningi z perspektywą grania na najwyższym poziomie. Wierzę, że wspólnie zrobimy wiele dobrego! – tłumaczy.

Cieszymy się dodatkowo, że dzięki uprzejmości Gwardii będziemy mieli możliwość uczestniczenia w klubowych wydarzeniach. Do tego zresztą zachęcamy również naszych kibiców, dokładnie tak jak wszystkich sympatyków z Opola zapraszamy na mecze do Grodkowa! – podsumowuje Janusz Maciąg.