Pewne zwycięstwo rezerw!

19 квіт. 2021 |

Gwardyjska niedziela upłynęła pod znakiem ligowego zwycięstwa II drużyny z SPR-em Pogonią Oleśnica 34:21 (19:10).

Gwardyjska niedziela upłynęła pod znakiem ligowego zwycięstwa II drużyny z SPR-em Pogonią Oleśnica 34:21 (19:10).

Od początku spotkania występujący w III lidze reprezentanci PGE Akademii Gwardii Opole zdołali narzucić szybkie tempo gry, prezentując przy tym wysoki poziom zorganizowania w obronie i wysoką skuteczność w bramce.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy grają na co dzień w kategorii Juniora Młodszego, tj.: Adamski, Cebula, Chmielewski, Rogowski, Frydel, Stachera, Sobków, Janikowski czy Kulesa. Jest to dobry prognostyk przed barażami do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. – zaznacza trener Maciej Nawrocki.

Nie wypada nie wspomnieć również o dobrej współpracy Niewiadomskiego z Kałamuniakiem, którzy – poprzez udaną grę kombinacyjną – systematycznie tworzyli dogodne pozycje rzutowe dla Jendrycy, Wandzla oraz Juszczaka. Lellek i Drojma w bramce „wyłapali” aż 3 z 4 rzutów karnych, a na listę zdobywców bramek wpisało się aż 11 zawodników młodej drużyny rezerw.

To wszystko przełożyło się na nieprzypadkowe zwycięstwo, które po raz kolejny może dawać radość i satysfakcję. Tworzymy młodą drużynę, w której – co widać gołym okiem – każdy odgrywa konkretną rolę i wywiązuje się z niej w stu procentach. – kończy Nawrocki.

KPR Gwardia II Opole wystąpiła w składzie: Lellek, Drojma – Niewiadomski 7, Jendryca 5, Stachera 5, Juszczak 3, Rogowski 3, Adamski 3, Wandzel 3, Frydel 2, Janikowski 1, Kałamuniak 1, Sobków 1, Kulesa, Chmielewski, Cebula.
Trener: Maciej Nawrocki.
Kierownik: Grzegorz Charciarek.

 PGE Polska Grupa Energetyczna – sponsor PGE Akademii Gwardii Opole