Piątek należał do Juniorów Gwardii!

31 жовт. 2021 |

W miniony piątek swoje mecze w lidze wojewódzkiej rozgrywali Juniorzy PGE Akademii Gwardii Opole. 

W miniony piątek swoje mecze w lidze wojewódzkiej rozgrywali Juniorzy PGE Akademii Gwardii Opole. 

O godzinie 17:00 w hali Toyota Park zespół Gwardii II Opole mierzył się z UKS-em Olimp Grodków. Do 9. minuty starcie tych dwóch drużyn było dość wyrównane, a tablicy mieliśmy wynik 4:3. Po bramce Filipa Raweckiego w 10. minucie opolanie zaczęli  stopniowo powiększać swoją przewagę. Wyróżniającą się postacią w szeregach Gwardii był Błażej Frydel, który pewnie wykorzystał dwa rzuty karne, a w pierwszej odsłonie zdobył łącznie pięć bramek. Po 30. minutach Gwardziści prowadzili 16:10.

W drugiej partii podopieczni Macieja Nawrockiego kontrolowali wynik. W 40. minucie gospodarze mieli już dziesięć bramek przewagi. Bardzo dobry występ zanotował Filip Rawecki, ale pochwalić należy cały zespół za skuteczną grę zarówno w obronie jak i w ataku. Goście próbowali jeszcze nawiązać walkę o korzystny wynik w tym meczu, ale opolanie utrzymywali bezpieczną przewagę i finalnie wygrali 32:23.

Gwardia II Opole – UKS Olimp Grodków  32:23 (16:10)

Gwardia II Opole: Pasoń, Kaszubski – Kałamuniak, Górny, Tymich, Panufnik, Kaczka 3, Frydel 7, Koprek 4, Zawadzki, Rawecki 7, Grzejszczak 3, Rogowski 4, Tuński 4, Krzymiński, Kulesa.

Trener: Maciej Nawrocki

Kary: 6 minuty

Karne: 3/2

UKS Olimp Grodków: Biernat, Stroński – Bielecki, Derylak, Jacków, Jończyk 2, Kopaniecki 1, Witos 3, Wołk-Łaniewski, Garncarz 4, Kuka 7, Sobstel 6.

Trener: Grzegorz Piechota

Kary: 14 minut

Karne: 2/1

Zaraz po meczu z Grodkowem na parkiet wybiegła druga ekipa reprezentująca Gwardię w rozgrywkach juniorów, a ich rywalem był SKS Orlik Brzeg. Zawodnicy z Opola od początku narzucili wysokie tempo gry. Swoją przewagę budowali od pierwszych minut,  po 15. minutach prowadzili już 11:5. W drugim kwadransie meczu bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Czupała, który w tym okresie gry zdobył pięć bramek dla Gwardii. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 26:10. 

Druga odsłona meczu niewiele różniła się od pierwszej, goście nie zmniejszali strat, a gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę. Przy bezpiecznym wyniku w 54. minucie (40:18) bramkarz Gwardii – Mateusz Lellek włączył się do konstruowania akcji i wykończył ją pięknym rzutem sprzed pola karnego zdobywając 41. bramkę dla swojej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 42:21. 

Gwardia I Opole – SKS Orlik Brzeg 42:21 (26:10)

Gwardia I Opole: Lellek 1 – Białowąs 2, Bidziński 4, Cebula, Chmielewski 8, Czupała 6, Gołębiowski, Janikowski 2, Juszczak 3, Kałamuniak 3, Klus 2, Kraczkowski 6, Stachera 4, Zych 1.

Trener: Maciej Nawrocki

Kary: brak

Karne: 3/2

SKS Orlik Brzeg: Nowak – Bednarz 2, Bilski, Krawczyk 1, Mikołaszewski 2, Mrowiec, Pauliński, Piotrowski, Resiak 6, Sieroń 5, Uruski, Żrałko 5.

Trener: Marcin Stefaniszyn

Kary: brak

Karne: 4/3