Pierwsze koty…

26 вер. 2021 |

W minioną sobotę Gwardia II Opole zainaugurowała rozgrywki II Ligi Dolnośląskiej!

W minioną sobotę Gwardia II Opole zainaugurowała rozgrywki II Ligi Dolnośląskiej!

Wyjazdowe starcie z ekipą Śląska II Wrocław było pierwszym oficjalnym meczem Marka Jagielskiego w roli trenera po powrocie do Klubu, ale i premierowym występem młodych zawodników na trzecim poziomie rozgrywkowym w barwach Gwardii i… w nowych strojach z logotypem firmy Maćkowiak Okna i Drzwi, oficjalnie obejmującej patronat nad zespołem gwardyjskich rezerw. Niestety, z perspektywy końcowego rezultatu nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć tego wydarzenia do udanych. 

Drużyna pojechała do Wrocławia w mocno osłabionym składzie, bez kilku kluczowych zawodników, których z gry wykluczyły problemy zdrowotne. Pierwsza połowa przebiegała głównie pod dyktando gospodarzy, którzy dyktowali tempo gry, a młodzi opolanie momentami nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali. Skuteczni w ataku i konsekwentni w obronie wrocławianie na przerwę schodzili z przewagą 9 bramek. 

Druga część spotkania była już znacznie bardziej wyrównana. Celne rzuty Szymona Chmielewskiego, Tomasza Czupały i Janusza Wandzela pozwoliły Gwardii walczyć ze Śląskiem jak równy z równym. Niestety, zaliczka rywali z pierwszej połowy oraz skuteczna gra w drugiej odsłonie nie dały szans podopiecznym trenera Jagielskiego na wywiezienie punktów z Wrocławia. Warto jednak odnotować dobry występ bramkarza – Xaviera Drojmy, który zanotował kilka efektownych interwencji, grając w drugiej połowie ze skutecznością bliską 50%.

Choć mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy, dla naszych juniorów była to z pewnością cenna lekcja, z której będą mogli wyciągnąć odpowiednie wnioski. Pierwsze kroki gwardyjskiej młodzieży na trzecim szczeblu rozgrywkowym z pewnością nie będą łatwe, czego dowodem jest wczorajsze spotkanie. Wierzymy jednak, że z każdym dniem nasz zespół będzie nabierał pewności siebie, czerpał radość z gry i zdoła zaskoczyć niejeden bardziej doświadczony zespół!

Śląsk II Wrocław 32:21 (17:8) Gwardia II Opole

Gwardia II Opole: Drojma – Chmielewski 6, Adamski 2, Janikowski, Krzymiński, Czupała 5, Zawadzki 1, Wandzel 5, Rogowski, Zych, Bidziński, Frydel 1, Rawecki 1 

Trener: Marek Jagielski
Kierownik: Grzegorz Charciarek

Kary: 6 minut

Karne: 2/0