Pierwsze zwycięstwo w II lidze!

10 жовт. 2021 |

W minioną sobotę oprócz superligowych emocji w Opolu uważnie śledziliśmy zmagania drugiego zespołu Gwardii, który swój mecz rozgrywał w Poznaniu. Rywalem naszych rezerw w II lidze dolnośląskiej był UKS Lider Swarzędz. 

W minioną sobotę oprócz superligowych emocji w Opolu uważnie śledziliśmy zmagania drugiego zespołu Gwardii, który swój mecz rozgrywał w Poznaniu. Rywalem naszych rezerw w II lidze dolnośląskiej był UKS Lider Swarzędz. 

Mecz od początku rozgrywany był pod dyktando młodych gwardzistów. Wynik spotkania otworzył Łukasz Duda, a w 5 minucie Gwardia prowadziła 3:0 po trafieniu Daniela Jendycy z rzutu karnego. Pierwszą bramkę dla gości w 6 minucie zdobył Jan Wichniarek. Młodzi zawodnicy z Opola świetnie radzili sobie zarówno w obronie jak i w ataku. W bramce Gwardii bardzo dobrze spisywał się Xawier Drojma, a to pozwoliło drużynie budować przewagę nad rywalem. W końcówce pierwszej partii dwie bramki zdobył Janusz Wandzel, a po rzucie Jakuba Adamskiego do szatni nasz zespół schodził z pięciobramkową przewagą (8:13). 

Druga odsłona meczu w wykonaniu podopiecznych Marka Jagielskiego równie solidna jak pierwsza. Korzystny wynik utrzymywał się do 59 minuty, a swoje trafienia dopisali Filip Rawecki i Piotr Zawadzki. Emocji w końcówce jednak nie brakowało.  Niezawodny w zespole UKS-u Krzysztof Szorcz (10 bramek) na minutę przed końcem meczu doprowadził do remisu (25:25). Gwardia jednak szybko odpowiedziała dwoma trafieniami, a wynik spotkania  ustalił Daniel Jendryca rzucając bramkę tuż przed końcową syreną. 

Bardzo cieszy postawa gwardzistów, którzy w tym meczu pokazali, że potrafią grać zespołowo. Na boisku widzieliśmy kolektyw, który z pełną determinacją dążył do zwycięstwa. Drużyna rezerw do Opola wraca “z tarczą” i do ligowej tabeli dopisuje trzy punkty.

UKS Lider Swarzędz – Gwardia II Opole – 26:28 (8:13)

UKS Lider Swarzędz: Walkowiak, Zarzycki – Majchrzak, Iskra, Kosturski 3, Kaźmierczak P. , Radniecki 1, Szymański 2, Szorcz 10, Milecki, Wichniarek 4, Madej, Maćkowiak 5, Cichy 1, Kaźmierczak W. , Tyliński

Trener: Zbigniew Stachowiak

Kary: 8 minut

Karne: 1/1

Gwardia II Opole: Drojma – Adamski 5, Chmielewski, Duda 8, Frydel, Janikowski, Jendryca 4, Rawecki 1, Wandzel 7, Zawadzki 3

Trener: Marek Jagielski

Kary: 12 minut

Karne: 1/1