Podział punktów w Lubinie. Gwardia wygrywa po karnych!

4 лют. 2023 | Relacja

W 14. serii Gwardziści zmierzyli się z ekipą z Lubina. Po godzinie gry na tablicy widniał remis. W rzutach karnych lepsi okazali się opolanie.

Mecz bardzo dobrze zaczęli podopieczni Rafała Kuptela, a w 7. minucie po trafieniu Mateusza Jankowskiego prowadzili już 5:1. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i odrobili straty. W kolejnych minutach utrzymywali kontakt i nie dali gościom odskoczyć. Tuż przed przerwą Zagłębie miało okazję na remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Bogacz. 

Po zmianie stron spotkanie było bardzo zacięte. Co prawda w 39. minucie zawodnicy KPR-u wyszli na trzybramkowe prowadzenie, ale lubinianie szybko wyrównali stan rywalizacji. Świetnie między słupkami spisywali się bramkarze obu ekip. W ofensywie drużyny z Opola najskuteczniejsi byli Roman Chychykalo i Marek Monczka, w szeregach miejscowych byli to Jakub Bogacz i Patryk Iskra. W końcówce meczu emocji nie brakowało, a gospodarze w ostatnich sekundach ponownie doprowadzili do wyrównania. W rzutach karnych kluczowe okazały się interwencje Adama Malchera, a Gwardia cieszyła się z dwóch punktów.

MVP: Damian Procho

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gwardia Opole 27:27 (13:14), k. 3:4

MKS Zagłębie Lubin: Procho 2, Schodowski – Bogacz 5, Iskra 4, Michalak 3, Hlushak 3, Moryń 2, Gębala 2, Pietruszko 2, Adamski 1, Drozdalski 1, Stankiewicz 1, Hajnos 1, Kupiec, Krupa.

Trener: Tomasz Kozłowski
Kary: 8 minut
Karne: 12/6

KPR Gwardia Opole: Malcher – Monczka 6, Czyczykało 6, Jankowski 5, Zubac 4, Hryniewicz 2, Morawski 2, Wojdan 1, Kawka 1, Sosna, Fabianowicz, Milewski, Scisłowicz, Stempin, Koc.

Trener: Rafał Kuptel
Kary: 18 minut
Karne: 3/3