Porażka w barażu

22 квіт. 2021 |

Gwardia II Opole przegrała z ASPR-em Zawadzkie 21:22 (11:12) w meczu barażowym o udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Gwardia II Opole przegrała z ASPR-em Zawadzkie 21:22 (11:12) w meczu barażowym o udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Od samego początku starcie było bardzo emocjonujące i prowadzone w dobrym tempie. Chwilowo zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Nawrockiego (8:3 po pierwszych fragmentach gry), lecz przeciwnicy zdołali odrobić straty do przerwy, wychodząc na jednobramkowe prowadzenie. Spory wkład w ten rezultat mieli zarówno bramkarz drużyny gości, jak i Daniel Koprek oraz Adam Kaczka, czyli dwaj uczniowie klasy sportowej o profilu: piłka ręczna w opolskim PLO IX.

Druga połowa podobnie okazała się być wyrównana. Akcja za akcję, błąd za błąd i bramka za bramkę, a na 30 sekund przed końcem mieliśmy szansę, by ostatecznie doprowadzić do remisu. W tym momencie odpowiednio zafunkcjonowała jednak obrona gości i to oni mogli się cieszyć z minimalnego zwycięstwa, które – co najważniejsze – zagwarantowało im awans na mistrzostwa.

Gratulujemy awansu ASPR-owi. Nam pozostaje wrócić do ciężkiej pracy i trzymać kciuki za nasz pierwszy zespół, który już w weekend majowy będzie reprezentował PGE Akademię Gwardii Opole na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. – podsumowuje trener Nawrocki.

Młoda Gwardia II Opole wystąpiła w składzie: Kaszubski, Wisła – Luksa 9, Aksamit 5, Rogowski 4, Frydel 2, Zawadzki 1, Kulesa, Grzejszczak, Kałamuniak, Krzymiński, Krzywy, Panufnik, Wypych, Tuński, Rawecki.
Trener: Maciej Nawrocki.
Kierownik: Grzegorz Charciarek.

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole