Sobotni triumf w Środzie!

14 лют. 2021 |

KPR Gwardia II Opole pokonała na wyjeździe KS Środę Śląską 36:27 (22:15)!

KPR Gwardia II Opole pokonała na wyjeździe KS Środę Śląską 36:27 (22:15)!

Sobotni mecz w ramach Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn rozpoczął się od klasycznej wymiany ciosów. W pierwszych fragmentach doskonale funkcjonowała współpraca Konrada Juszczaka oraz Fabiana Sosny. Po kwadransie od rozpoczęcia zaczęła rysować się optyczna przewaga naszego zespołu, z dużym udziałem Tymka Sobkowa oraz Jakuba Adamskiego w grze obronnej, popartej dobra dyspozycją Xaviera Drojmy w bramce.

W przerwie motywowaliśmy się do dalszej walki i utrzymania poziomu gry. Od początku drugiej połowy w bramce rozpoczął Mateusz Lellek i swoimi interwencjami raz po raz inicjował szybkie kontrataki, kończone przez Szymona Chmielewskiego. Dobry okres gry w obronie pozwoli konstruować dokładne akcje w ataku Kuby Kałamuniaka. Mimo twardej obrony rywali, raz po raz urywał im się Łukasz Duda, pozwalając zdobywać cenne punkty, między innymi po wywalczonych przez niego rzutach karnych. – relacjonuje trener Maciej Nawrocki.

Warto wspomnieć, iż sporą część 2. połowy młodzi reprezentanci PGE Akademii Gwardii grali składem złożonym z zawodników urodzonych w roku 2004 i 2005.

Chłopcy podołali wyzwaniu i dobrze się zaprezentowali. Cieszy, iż kolejny zawodnik z rocznika 2005 – Maciej Panufnik – dostał swoją szansę i stanowił wartość dodaną na boisku. – dodaje Nawrocki.

Skład KPR Gwardii II Opole:
Lellek, Drojma – Sosna 10, Kałamuniak 10, Chmielewski 6, Juszczak 3, Sobków 3, Frydel 2, Adamski 1, Kulik 1, Cebula, Kraczkowski, Kulesa, Panufnik, Duda.
Trener: Maciek Nawrocki
Kierownik: Grzegorz Charciarek.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole