Super Mecz w PGNiG Superlidze: Gwiazdy sportu, kina i TikToka zagrają dla osób w spektrum autyzmu

28 лист. 2022 |

Czeka nas wydarzenie, jakiego w polskiej piłce ręcznej jeszcze nie było. Superliga sp. z o.o. organizuje Super Mecz, w którym wystąpi ponad 30 znanych sportowców, aktorów i twórców. Mecz gwiazd odbędzie się 11 grudnia w Płocku, bezpośrednio przed spotkaniem Orlen Wisły Płock i Łomży Industrii Kielce. Celem akcji jest wsparcie osób w spektrum autyzmu.

Czeka nas wydarzenie, jakiego w polskiej piłce ręcznej jeszcze nie było. Superliga sp. z o.o. organizuje Super Mecz, w którym wystąpi ponad 30 znanych sportowców, aktorów i twórców. Mecz gwiazd odbędzie się 11 grudnia w Płocku, bezpośrednio przed spotkaniem Orlen Wisły Płock i Łomży Industrii Kielce. Celem akcji jest wsparcie osób w spektrum autyzmu.

Super Mecz to inicjatywna Superligi sp. z o.o., która zarządza najwyższym szczeblem rozgrywek piłki ręcznej w Polsce, realizowana we współpracy z TikTok Polska i stowarzyszeniem Zobaczyć Lili. Jest to kontynuacja charytatywnego zaangażowania Superligi sp. z o.o., która w kwietniu, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zorganizowała „Niebieską Serię”. Podczas meczów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, sportowcy i kibice szczypiorniaka brali udział w szerzeniu świadomości na temat problemów i wyzwań osób z autyzmem. Teraz pora na kontynuację akcji, podczas której gwiazdy zagrają specjalny mecz, okazując wsparcie na rzecz osób w spektrum autyzmu.  

Gwiazdy sportu, kina i Internetu zagrają w pokazowym meczu

Udział w meczu potwierdziło ponad 30 osób dobrze znanych z filmów, wydarzeń sportowych oraz TikToka. Swoich sił w meczu piłki ręcznej spróbują m.in. Tomasz Oświeciński, Joanna Jóźwik, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak, Marek Saganowski, Sławomir Szmal, Natalia Sisik czy Kamil Szpejenkowski. Gwiazdy zagrają pod wodzą Michała Jureckiego i Artura Siódmiaka, którzy będą prowadzić sztaby szkoleniowe zespołów.

Nie będzie to typowy mecz piłki ręcznej, lecz widowisko z zaskakującymi zwrotami akcji. Stawiamy na dobrą zabawę w sportowym rytmie. Super Mecz to przede wszystkim okazja do zwrócenia uwagi i realnej pomocy dla osób zmagających się ze spektrum autyzmu, który w Polsce dotyka około 1 procenta społeczeństwa. Bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór naszej inicjatywy i fakt, że tyle znanych osób zdecydowało się na udział w tym przedsięwzięciu, a w akcję zaangażował się TikTok Polska, który jest głównym partnerem wydarzenia – mówi Maciej Turchan, PR Manager Superligi sp. z o.o.

Na parkiecie staną naprzeciw siebie dwie drużyny, które rozegrają mecz w skróconej formule 2 x 15 minut. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 15:00 w płockiej Orlen Arenie. Super Mecz zostanie rozegrany niemal bezpośrednio przed najbardziej elektryzującym meczem PGNiG Superligi – starciem pomiędzy Orlenem Wisłą Płock i Łomżą Industrią Kielce (godzina 18:00). Dlatego wstęp na Super Mecz będą miały osoby, które wykupiły bilet na spotkanie Wicemistrza z Mistrzem Polski. Bilety do kupienia tutaj.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu gwiazd na żywo, Superliga przygotowała transmisję live z wydarzenia, która odbędzie się m.in. na profilach PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet na TikToku oraz w mediach społecznościowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

_________________

Superliga Sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.