Trudne zadanie przed Gwardią

16 вер. 2022 |

Już w najbliższą sobotę (17.09) Gwardia Opole zmierzy się na wyjeździe z Azotami Puławy.

Już w najbliższą sobotę (17.09) Gwardia Opole zmierzy się na wyjeździe z Azotami Puławy.

Początek sezonu nie jest łaskawy dla drużyny Rafała Kuptela. Z powodu kontuzji, w tym sezonie na parkiecie nie oglądaliśmy jeszcze kilku kluczowych graczy, między innymi Antoniego Łangowskiego, Michała Milewskiego czy Jakuba Ałaja. Problemy kadrowe Gwardii w ostatnich dniach pogłębiły się, w związku z tym do składu meczowego dołączył Piotr Zawadzki – junior trenujący na co dzień z pierwszym zespołem. W dwóch poprzednich sezonach starcia tych drużyn nie układały się po myśli opolan. Z czterech ostatnich spotkań Gwardii z Azotami komplet punktów powędrował do Puław. Mimo trudnej sytuacji Gwardziści chcą pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o punkty w tym meczu. 

O wypowiedź przed tym starciem poprosiliśmy trenera Rafała Kuptela oraz kapitana Gwardii Opole – Mateusza Jankowskiego.

„Ostatnie mecze z Puławami to już historia i ciężko się do tego porównywać ponieważ Gwardia i Azoty to zespoły, które zostały mocno przebudowane. Do tego w naszej kadrze borykamy się z kontuzjami. Aktualnie wśród kontuzjowanych jest kilku zawodników, którzy na pewno znaleźliby się w składzie meczowym i stanowiliby o naszej sile. Dla mnie najważniejsze jest to, aby zespół pokazał ducha walki i skutecznie realizował założenia taktyczne.” – tak przed meczem wypowiada się Rafał Kuptel.

„Nastroje przed tym meczem, jak przed każdym starciem ligowym są bojowe. W zespole z Puław doszło do kilku roszad w składzie i wydaje mi się, że zawodnicy jeszcze się zgrywają. To nie zmienia faktu, że prezentują wysoką jakość na parkiecie. My mamy swoje problemy, ale musimy szukać swoich szans i pokazać charakter.” – dodaje Mateusz Jankowski.


Azoty-Puławy – KPR Gwardia Opole – Sobota, godzina 15:00, Hala Widowiskowo-Sportowa w Puławach.