Trzecie miejsce Gwardii Opole w Konstantynowie Łódzkim!

16 лист. 2020 |

11 listopada, na zaproszenie KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki wystąpiliśmy na turnieju piłki ręcznej dla rocznika 2004. Rozgrywki corocznie organizowane są z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączonego z Memoriałem im. Stanisława Gronkiewicza – działacza sportowego, nauczyciela, wychowawcy oraz Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej.
Podobnie jak w poprzednich latach obsada turnieju była na bardzo wysokim poziomie, a do województwa łódzkiego zjechały bardzo mocne zespoły piłki ręcznej z całej Polski. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Podczas tegorocznych zawodów Juniorzy Młodsi PGE Akademii Gwardii Opole zanotowali trzecie miejsce

Rywalizację rozpoczęliśmy w świetnym stylu, Gwardziści na otwarcie pokonali drużynę z Poznania, 13:10, a następnie wysoko ograli gospodarzy turnieju aż 23:7. W trzeciej serii spotkań ulegliśmy drużynie z Kielc, która zaprezentowała twardą obronę i skuteczną grę w  ataku. W IV kolejce odbył się jeden z ciekawszych meczów, po zaciętym spotkaniu z obu stron, musieliśmy uznać wyższość Warszawianki Warszawa. Kolejne spotkanie to dominacja drużyny z Opola i pewne zwycięstwo z Junakiem Włocławek. Ostatecznie 3 zwycięstwa z mocnymi drużynami dały nam trzecie miejsce.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Marcel Ciasto z naszego zespołu, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Aleksander Rogowski.

WYNIKI:

KPR Gwardia Opole – MKS Poznań 13-10
KPR Gwardia Opole – Włókniarz Konstantynów 23-7
KPR Gwardia Opole – VIVE KIELCE 10-16
KPR Gwardia Opole – Warszawianka Warszawa 12-15
KPR Gwardia Opole – Junak Włoclawek 21-17

Klasyfikacja końcowa:
I. Warszawianka Warszawa
II. VIVE KIELCE
III. KPR Gwardia Opole
IV. MKS Poznań
V. Włókniarz Konstantynów
VI. Junak Włoclawek


SKŁAD KPR Gwardii Opole:
1. Marcel Ciasto     
2. Chmielewski Szymon
3. Janikowski Adam
4. Dominik Kulik
5. Piotr Zawadzki 
6. Kraczkowski Marcin
7. Cebula Szymon
8. Dawid Grzejszczak
9. Tobiasz Tuński
10. Kulesza Dawid
11. Frydel Błażej
12. Rogowski Aleksander
13. Antoni Krzymiński
14. Jan Mietlinski

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii