Wicelider lepszy od Gwardii…

9 трав. 2022 |

W 21. kolejce II Ligi Dolnośląskiej rezerwy naszego klubu zmierzyły się z zespołem SOWIE Żagiew Dzierżoniów.

W 21. kolejce II Ligi Dolnośląskiej rezerwy naszego klubu zmierzyły się z zespołem SOWIE Żagiew Dzierżoniów.

Starcie z wiceliderem było ostatnim domowym meczem Gwardii II Opole w obecnym sezonie rozgrywek. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy do 12. minuty utrzymywali przewagę. Do remisu opolanie doprowadzili za sprawą Fabiana Sosny, który nie zmarnował dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. W kolejnej fazie spotkania rywalizacja zaostrzyła się, a zawodnik przyjezdnych za faul na Sośnie otrzymał czerwoną kartkę. Do szatni podopieczni Marka Jagielskiego schodzili z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron do 43. minuty rywalizacja nie zwalniała tempa, a wynik oscylował wokół remisu. Zawodnicy z Dzierżoniowa postawili na indywidualne krycie naszych rozgrywających, a to utrudniło Gwardzistom zdobywanie bramek. W końcówce lepsi okazali się goście, dokładając dwa trafienia w ostatniej minucie. Mecz zakończył się wynikiem 30:34.

Gwardia II Opole – SOWIE Żagiew Dzierżoniów 30:34 (15:14)

Gwardia II Opole: Lellek – Adamski, Jendryca 5, Jeżewski, Lilien 5, Solovev 4, Sosna 5, Wandzel 9, Zawadzki 2. 

Trener: Marek Jagielski

Kary: 10 minut

Karne: 3/1

SOWIE Żagiew Dzierżoniów: Potocki – Błażkiewicz 3, Matuszewski, Wąsiński 5, Petyn 7, Kurasiński 1, Żygadło, Tomków, Kurlenda 1, Adamek 12, Matyja 5.

Trener: Aleksander Szymanowski

Kary: 8 minut

Karne: 4/2

W ostatniej kolejce II Ligi opolanie zmierzą się na wyjeździe ze Startem Konin. Mecz odbędzie się w piątek (20.05) o godzinie 19:30.