WICEMISTRZOWIE POLSKI!

12 бер. 2023 |

Juniorzy Gwardii Opole zostali Wicemistrzami Polski!

Zespół prowadzony przez trenera Marka Jagielskiego dzięki znakomitej postawie we wszystkich etapach Mistrzostw Polski Juniorów, zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki w kraju. Taki rezultat już był świetnym wynikiem sportowym, ale młoda Gwardia chciała sięgnąć po więcej. Dodatkowym bodźcem dla naszych juniorów był fakt, iż mecze o medale miały zostać rozegrane w Opolu, przed własną publicznością.

W meczu półfinałowym Gwardziści dokonali niemożliwego i po serii rzutów karnych pokonali faworytów turnieju - ekipę VIVE Kielce (31:31, k. 4:3). Znakomita postawa całego zespołu i fenomenalny występ Fabiana Sowiaka w bramce dał opolanom historyczny medal, lecz nie wiadomo było jeszcze jakiego koloru będzie to krążek. W wielkim finale tych rozgrywek gospodarze turnieju musieli uznać przewagę fizyczną i sportową ekipy z Zabrza, która pewnie sięgnęła po tytuł mistrzowski (mecz zakończył się wynikiem 26:41).

Naszym zawodnikom przypadł tytuł Wicemistrzów Polski!
Jest to ogromny sukces, który już na zawsze zapisze się w historii opolskiego szczypiorniaka.

Dziękujemy Kibicom, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę w Stegu Arenie, a zawodnikom i trenerom gratulujemy! Coś pięknego!