Zawodnicy rezerw z Oleśnicy wrócili bez punktów…

24 жовт. 2021 |

W sobotę w Oleśnicy Gwardia II Opole rozegrała mecz w ramach 2. Ligi Dolnośląskiej. 

W sobotę w Oleśnicy Gwardia II Opole rozegrała mecz w ramach 2. Ligi Dolnośląskiej. 

Spotkanie obydwie drużyny rozpoczęły dość ostrożnie. W 2. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Krzysztof Grela, a pierwsza bramka padła w 4. minucie. Zdobywanie punktów dla Gwardii po sześciu minutach gry rozpoczął Daniel Jendryca. Pierwsze prowadzenie opolanie objęli zaraz po pierwszym kwadransie rywalizacji, gdy akcję wykończył Piotr Zawadzki. Po wyrównanej walce i dobrej grze w obronie do szatni Gwardziści schodzili z minimalną stratą do SPR-u (9:8).

W drugiej odsłonie tego starcia zdecydowanie wzrosło tempo rozgrywania akcji oraz skuteczność w ofensywie, zarówno w naszym zespole jak i w ekipie z Oleśnicy. Po kwadransie drugiej partii ciężko wskazać było faworyta do zwycięstwa. W ekipie Gwardii wyróżniali się Jakub Adamski i Daniel Jendryca. Do 47. minuty żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, a kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać wyrównane spotkanie. Na 12 minut przed końcem po trafieniu Jakuba Pięty do głosu doszli gospodarze, którzy dzięki zespołowej i konsekwentnej grze zdołali odskoczyć opolanom na cztery bramki. Podopieczni Marka Jagielskiego dzielnie walczyli do samego końca lecz nie zdołali odwrócić losów tego meczu, ostatecznie przegrywając 23:20.

W następnej kolejce II Ligi rezerwy Gwardii zagrają na wyjeździe, a rywalem będzie MSPR Siódemka Miedź Huras II Legnica.

KS SPR SLV GROUP Oleśnica – Gwardia II Opole 23:20 (9:8)

KS SPR SLV GROUP Oleśnica: Letki – Musiał, Piłat 2, Kulak, Krawczykowski, Kumejko, Grela 3, Niczypor 1, Mąkosza 3, Pietras, Kowalski, Lisowski 4, Kiebus 2, Gołąb 4, Pięta 3, Dobrzański 1.

Trener: Jakub Pięta

Kary: 6 minut

Karne: 3/2

Gwardia II Opole: Lellek 1, Drojma – Adamski 5, Białowąs, Chmielewski 2, Janikowski, Jendryca 5, Rawecki 3, Wandzel 1, Zawadzki 3, Zych.

Trener: Marek Jagielski

Kary: 4 minuty

Karne: 2/2