Zmienne szczęście w III lidze

30 бер. 2021 |

Druga drużyna Gwardii ma za sobą intensywny, wydłużony weekend. W sobotę uległa na wyjeździe GOKiS-owi II Kąty Wrocławskie 22:27 (4:13), z kolei wczoraj, w opolskiej Stegu Arenie, zdołała pokonać ekipę Śląska II Wrocław 31:29 (16:10).

Druga drużyna Gwardii ma za sobą intensywny, wydłużony weekend. W sobotę uległa na wyjeździe GOKiS-owi II Kąty Wrocławskie 22:27 (4:13), z kolei wczoraj, w opolskiej Stegu Arenie, zdołała pokonać ekipę Śląska II Wrocław 31:29 (16:10).

Zarówno lider z Kątów Wrocławskich, jak i rezerwy Śląska, to drużyny które często korzystają z usług zawodników występujących na co dzień w pierwszej lidze. Nasza drużyna jest natomiast złożona całkowicie z juniorów urodzonych w 2003, 2004 i 2005 roku, którzy – dzięki grze z mocnymi rywalami – zdobywają bezcenne doświadczenie i obycie seniorskie.

Sobotni mecz z GOKiS-em można w zasadzie streścić do stwierdzenia, iż golkiper rywali całkowicie zamurował bramkę. Od początku gra w obronie układała nam się bardzo dobrze, świetnie dysponowani byli zresztą zarówno Mateusz Lellek, jak i Xavier Drojma. Zupełnie inaczej było w ataku... – relacjonuje trener Maciej Nawrocki.

Młodzi Gwardziści mieli ogromny problem z wykańczaniem swoich akcji ofensywnych. Wiele dogodnych okazji nie przekładało się na zdobycz bramkową, przez co pierwszy punkt na konto reprezentantów PGE Akademii trafił dopiero w… 20 minucie. To – na szczęście – zneutralizowało blokadę i sprawiło, że od tego momentu sukcesywnie pomniejszali przewagę rywali. W drugiej połowie zdołali nawet zdobyć o 4 bramki więcej od gospodarzy, jednak dystans był już na tyle odległy, że ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 27:22 (13:4).

Skład: Lellek, Drojma – Duda 5, Czupała 4, Cebula 3, Janikowski 3, Kraczkowski 3, Adamski 2, Chmielewski 2, Klus, Kulik, Kulesa, Frydel, Rogowski.
Trener: Maciej Nawrocki.
II Trener: Mirosław Nawrocki.

Poniedziałkowe starcie ze Śląskiem II Wrocław z kolei od początku układało się po naszej myśli naszych zawodników. Spora w tym zasługa rewelacyjnej gry w bramce Mateusza Lellka oraz bardzo dobra współpraca Janusza Wandzla z Fabianem Sosną. Swoje bramki z kontrataku dołożył również Daniel Jendryca, dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z sześciobramkowym prowadzeniem. – mówi w odniesieniu do pierwszej połowy trener Nawrocki.

Po zmianie stron rywale zastosowali taktykę gry w obronie 5+1, co naszym juniorom sprawiło niemałe kłopoty. Doświadczeni gracze z Wrocławia zaczęli odrabiać straty i zdołali nawet złapać z Gwardzistami kontakt, doprowadzając do wyniku 23:22.

W tym momencie kilka kolejnych interwencji zanotował Lellek, a bramki dorzucili Adam Janikowski oraz Jakub Adamski. 30 sekund przed końcem spotkania kolejną bramkę dorzucił Sosna i nasza wygrana 31:29 (16:10) stała się faktem. – dodaje.

Skład: Lellek, Drojma – Sosna 9, Wandzel 7, Jendryca 5, Adamski 4, Janikowski 3, Czupała 2, Cebula 1, Rogowski, Frydel, Kulesa, Duda, Kraczkowski.
Trener: Maciej Nawrocki.
Kierownik: Grzegorz Charciarek.

Warto dodać, że w obu meczach z dobrej strony pokazali się zawodnicy pozostający w kategorii: junior młodszy. Coraz większe postępy chłopaków z rocznika 2004 oraz 2005 przekładają się na to, iż zaczynają oni decydować o obliczu wielu spotkań. Janikowski, Kraczkowski, Adamski, Cebula, Chmielewski, Rogowski, Kulesa czy Frydel dołączają więc do grona bardziej ogranych już zawodników z rocznika 2003, takich jak: Lellek, Drojma, Sosna, Wandzel, Jendryca, Czupała, Duda… To daje nam nie tylko komfortową sytuację „na już”, ale i ciekawe perspektywy na przyszłość. – kończy Nawrocki.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole