"Chodź z nami na WF! WF fajny jest!" Kolejna lekcja z Gwardzistami!

20 mar 2023 | CSR

Każdy poniedziałek powinien tak wyglądać! Dzisiaj zawodnicy Gwardii Opole wraz z Gwardkiem odwiedzili Szkołę Podstawową „Nasza Szkoła” przy ul. Chabrów 54 w Opolu. To już 4 lekcja wychowania fizycznego w ramach gwardyjskiej kampanii społecznej „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!”.

Podczas dzisiejszej lekcji rozgrywający Noa Zubac (3) i Marek Monczka (35), bramkarz Jakub Ałaj (1), obrotowy Łukasz Kucharzyk (26) oraz skrzydłowy Michał Scisłowicz (24) przeprowadzili rozgrzewkę, przedstawili elementy gry piłki ręcznej oraz pomogli najmłodszym uczestnikom zgłębić tajniki tego sportu. Wydarzeniu towarzyszyły salwy śmiechu, radości i ogrom pozytywnej energii. Nie obyło się również bez zainteresowania Gwardkiem - klubową maskotką Gwardii Opole.

 

 

 
 

Oprócz ćwiczeń był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, autografy, szczypiorniści wręczyli pamiątkowe plany lekcji, vouchery na najbliższy domowy mecz 20. serii PGNiG Superligi, który odbędzie się 25.03.2023 r. o godzinie 15:00, gdzie zawalczą o punkty z Górnikiem Zabrze. Ostatnią niespodzianką były kupony zniżkowe do opolskiej Hoplandii i Odskoczni, które również pozwalają dzieciom spędzać czas wolny w aktywny sposób. 

 

 

Dzisiejsza lekcja z cyklu „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!” ma na celu promocję sportowego trybu życia, zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego tym samym przeciwdziałając chorobie cywilizacyjnej jaką jest otyłość. Inicjatywa ma charakter długofalowy - przez najbliższe kilka miesięcy szczypiorniści Gwardii Opole będą odwiedzać opolskie podstawówki by promować aktywny tryb życia. Partnerem akcji jest dealer samochodowy BCH Chwaliński.


 

Zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do udziału w akcji. By dowiedzieć się szczegółów prosimy o kontakt na adres mailowy biuro@kprgo.pl lub pod numerem telefonu +48 602 787 551.