"Chodź z nami na WF! WF fajny jest!" Nowa akcja społeczna Gwardii Opole

10 lut 2023 |

Wczoraj szczypiorniści Gwardii Opole gościli w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Opolu. Podczas wizyty, nasi zawodnicy przeprowadzili lekcję wychowania fizycznego w oparciu o elementy treningu piłki ręcznej.

Rozpoczynamy szeroko zakrojoną akcję „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!”. Ma ona na celu promocję sportowego trybu życia, zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego i tym samym przeciwdziałania chorobie cywilizacyjnej jaką jest otyłość. 

Akcja jest długofalowa - przez najbliższe miesiące będziemy odwiedzać opolskie podstawówki by promować aktywny tryb życia.


 

„Sport to zdrowie zwłaszcza na tym etapie, na którym znajdują się uczniowie szkół podstawowych. Jesteśmy tutaj, aby propagować postawę prozdrowotną, aktywny tryb życia, a być może i uda się zaszczepić sportowego ducha do poziomu wyczynowego.
Rozmawiając ze znajomymi nauczycielami, czy osobami związanymi z młodzieżą w tym wieku, słyszę, że faktycznie nadal istnieje zjawisko niechęci do zajęć sportowych. Sądzę, że ono się zmniejsza i  te najgorsze czasy są za nami, ale w dalszym ciągu problem jest i dzieci stronią od aktywności na lekcjach wf-u.
Myślę, że na pewno będzie ciekawie, damy z siebie wszystko, tak żeby zachęcić dzieci do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej.” - mówi II trener Gwardii Opole Adrian Fiodor.


 

Zajęcia rozpoczęto od porządnej rozgrzewki, w której wszystkie zgromadzone dzieci z uśmiechem wzięły udział. Zawodnicy omówili poszczególne ćwiczenia oraz pomagali w ich wykonywaniu. Następnie Gwardziści przeprowadzili zabawy grupowe z piłką. Najmłodsi mieli do pokonania tor przeszkód w myśl sportowej rywalizacji drużynowej. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia, a uczniowie otrzymali od nas drobne upominki oraz zaproszenia na najbliższy mecz ligowy.

Zajęcia dla najmłodszych wraz z trenerem przygotowali szczypiorniści - bramkarze Adam Malcher i Mateusz Lellek oraz skrzydłowi Maciej Fabianowicz i Mateusz Wojdan.