#NIEDUZYWOJTEK - Pomagamy!

18 maj 2023 |

Przed nami najważniejszy mecz sezonu, ale nie tylko my będziemy walczyć! Podczas sobotnich zmagań będzie prowadzona zbiórka na rzecz małego Wojtka!

Chłopiec ma  8 lat, jest znacznie niższy od rówieśników (zaledwie 86 cm wzrostu   i 13.5 kg wagi ), ma krótsze rączki oraz nóżki, a cały układ kostny jest inaczej zbudowany.

Jest to zaburzenie wzrostu kości - jeden z rodzajów niskorosłości. Wojciech  ma zdiagnozowany obustronny niedosłuch 🦻🦻 dysplazję bioder. Organizm także nie wytwarza kolagenu. Dzielnie uczęszcza na rehabilitację ruchową, słuchową oraz do 1 klasy .Chłopiec ma duże problemy (bólowe oraz wysiłkowe) z pokonywaniem niezbyt długich dystansów pieszych .

Po ostatniej konsultacji ortopedycznej stan nóżek synka znacznie pogorszył się od ostatniego prześwietlenia rtg. Do tego stopnia, że lewe kolano Wojtka podczas poruszania się, wchodzi w prawe, co bardzo mocno obciąża stawy i wywołuje ogromny ból. Nóżki Wojtka tworzą literę „X".


 

Do sierpnia trzeba zebrać 0,5 mln zl na operację w przeciwnym razie Wotkowi grozi życie na wózku.

Darowizny można przekazać na zbiórkę:

www.siepomaga.pl/wojciech-feliks

Każda forma pomocy przybliża do zakończenia zbiórki.

Licytacje:(zbieram" fany" )

https://www.facebook.com/groups/868622560873120

Zbierane także  są nakrętki do skupu, które można wrzucić do serca przy restauracji Niebo w Gębie przy ulicy Strzeleckiej.

Losy Wojtka można śledzić:

https://www.facebook.com/nieduzywojtek

https://instagram.com/nieduzywojtek?igshid=ZWIzMWE5ZmU3Zg==