17-letni Janusz Wandzel z profesjonalnym kontraktem!

20 kwi 2021 |

Młody obrotowy PGE Akademii Gwardii Opole oficjalnie związał się umową z naszym Klubem!

Młody obrotowy PGE Akademii Gwardii Opole oficjalnie związał się umową z naszym Klubem!

Janusz Wandzel to kolejny (po Fabianie Sośnie i Mateuszu Lellku), sukcesywnie wdrażany do pierwszego zespołu Gwardii junior. Jego ciężka praca pod okiem Trenerów: Radosława Gęsikowskiego i Macieja Nawrockiego na przestrzeni ostatnich lat przełożyła się na szybki rozwój, który został zauważony przez pion sportowy naszego Klubu.

Kontynuujemy politykę dawania szans młodym, dobrze rokującym zawodnikom z naszych grup młodzieżowych. Janusz jest bardzo utalentowanym, silnym kołowym i pozostaje nam wierzyć, że będzie rozwijał się tak, jak do tej pory i z czasem będzie pełnił coraz ważniejsze funkcje w zespole. – komentuje Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy Gwardii.

Urodzony 17 czerwca 2003 roku Wandzel ma 194 cm wzrostu. Przy tym, posiada on nie tylko obiecujące predyspozycje sportowe, ale i – przede wszystkim – charakterologiczne. Na boisku cechuje go nieustępliwość, a twardą grą na kole napsuł już sporo krwi swoim rywalom. Dotychczas ogrywał się w rozgrywkach juniorskich (wraz z drużyną dotarł do ćwierćfinału tegorocznych Mistrzostw Polski), a na szczeblu seniorskim ma już za sobą liczne występy w III Lidze Dolnośląskiej (KPR Gwardia II Opole) i w I Lidze (UKS Olimp Grodków).

Jestem bardzo szczęśliwy, że tak się to skończyło. Drużyna przyjęła mnie dobrze i to cieszy, ale mam świadomość, że jestem tutaj po to, by pracować. Superliga to zupełnie inny poziom, do którego muszę przywyknąć i nabrać doświadczenia. Na pewno jednak nie zabraknie mi charakteru, a podpatrywanie takich zawodników jak Jankowski czy Klimków tylko mi w tym pomoże. Zrobię, co mogę, by w przyszłości wejść na ich poziom. – przyznaje zadowolony Wandzel.

Z klasy sportowej pod patronatem Gwardii do superligowej drużyny Trenera Rafała Kuptela. Brzmi doskonale i… coraz bardziej znajomo!

Powodzenia, Janusz!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole