Bardzo ważne zwycięstwo na zakończenie rundy

11 gru 2021 |

W ramach 13. serii PGNIG Superligi Gwardia rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem MKS-u Kalisz. 

W ramach 13. serii PGNIG Superligi Gwardia rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem MKS-u Kalisz. 

Początek meczu w wykonaniu obu ekip był dynamiczny, a kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na nudę. Wynik spotkania otworzył w 1. minucie Michał Drej, zdobywając dla gospodarzy bramkę z rzutu karnego, Gwardia jednak szybko odpowiedziała. W zespole Rafała Kuptela dobrze funkcjonowała współpraca rozgrywających z obrotowymi. Do 17. minuty żadna z ekip nie potrafiła zbudować przewagi. W 22. minucie skuteczny rzut oddał Paweł Kowalski, chwilę później dwa trafienia dołożył Mateusz Jankowski i Gwardziści prowadzili 13:9. W ostatnich minutach pierwszej partii nie padła już żadna bramka, a to w dużej mierze za sprawą dobrze dysponowanych bramkarzy.

W drugiej połowie nie brakowało emocji i mimo utrzymującej się przewagi gości do końca ciężko było wytypować zwycięzcę. Kaliszanie postawili na twardą grę w obronie, przez co aż pięć razy grali w osłabieniu po karach indywidualnych. Mimo to zdołali zmniejszyć stratę bramkową do jednego oczka i w 42. minucie mieliśmy wynik 15:16. Gwardia jednak nie odpuszczała, a w bramce dobre zawody rozgrywał Adam Malcher. W końcówce gospodarze jeszcze raz próbowali odwrócić losy meczu, ale było już za późno. W 60. minucie Maciej Zarzycki przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny trafiając do bramki MKS-u. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Adam Malcher. 

Energa MKS Kalisz – KPR Gwardia Opole 23:26 (9:13)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Adamski 5, Szpera 5, Drej 4, Makowiejew 4, Kamyszek 2, Tomczak 1, Kus 1, Bekisz 1, Pedryc, Krępa, Wróbel, Pilitowski M., Pilitowski K.

Trener: Paweł Noch

Kary: 16 minut

Karne: 4/4

KPR Gwardia Opole: Malcher, Ałaj – Jankowski 9, Mauer 6, Kawka 3, Klimków 2, Zarzycki 2, Kowalski 2, Morawski 1, Milewski 1, Fabianowicz, Zadura, Klimenko, Sosna, Stefani, Kucharzyk.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 6 minut

Karne: 4/4