Czas na rewanż! Mielecka Stal przyjedzie do Opola

17 mar 2021 |

Po porażce w Puławach i 13 dniach przerwy od grania, w ramach 17. serii PGNiG Superligi zmierzymy się w Stegu Arenie ze Stalą Mielec.

Po porażce w Puławach i 13 dniach przerwy od grania, w ramach 17. serii PGNiG Superligi zmierzymy się w Stegu Arenie ze Stalą Mielec.

Zarówno w poprzednim, jak i w pierwszej rundzie bieżącego sezonu, niemałą niespodziankę sprawili piątkowi przeciwnicy Gwardzistów, pokonując ich w bezpośrednim starciu. Choć ekipa z Mielca w obu przypadkach bynajmniej nie przystępowała do tych spotkań w roli faworyta, zdołała zdobyć w nich komplet punktów. 19 marca zmierzymy się z mielczanami ponownie, tym razem jednak – po raz pierwszy od ponad dwóch lat! – na własnym terenie, w związku z czym apetyty na możliwe przełamanie są jeszcze większe.

Zajmująca szóstą pozycję w tabeli Gwardia podejmie drużynę, która dotychczas zgromadziła aż o 13 punktów mniej od gangu Kuptela. To przekłada się fakt, iż z dołu na mielczan zerka jedynie MKS Piotrkowianin, którego zdołaliśmy pokonać jeszcze w lutym, na inaugurację rundy rewanżowej. W ostatnim meczu ligowym Stal była bliska zwiększenia swojego dorobku, jednak tuż przed końcową syreną punktów pozbawił ją Jakub Szyszko, zapewniając MMTS-owi Kwidzyn zwycięstwo jedną bramką. W równie dramatycznych okolicznościach Gwardziści przegrali starcie w Puławach, przez co sportowa złość i chęć szybkiej rehabilitacji może udzielić się zarówno jednej, jak i drugiej stronie.

O potencjale ofensywnym naszych piątkowych rywali stanowią głównie obcokrajowcy. Miljan Ivanovic i Dzianis Valyntsau przekroczyli już pierwszą „setkę” w klasyfikacji kanadyjskiej, z kolei Czech – Marek Monczka, z 54 bramkami i 37 asystami na koncie, jest blisko dobrnięcia do tej granicy. Stal dysponuje zatem zawodnikami, którzy są w stanie przesądzić o losach meczu, jednak żeby sięgnąć po kolejne 3 punkty, konieczne będzie skuteczne zneutralizowanie całego zespołu z Mielca i właśnie za taki przebieg wydarzeń piątkowego wieczoru pozostaje nam trzymać kciuki!

Transmisja z tego spotkania rozpocznie się w piątek, 19 marca br., o godzinie 18:55 w TVP3 Opole, na stronie internetowej sport.tvp.pl [KLIK], oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Partnerami meczu ze Stalą Mielec są – związani z piłką ręczną i Gwardią od dawna – agenci ubezpieczeniowi Adam Ciosek i Paweł Pupin!

Na co dzień pomagają oni w zabezpieczeniu życia i zdrowia klienta, w oparciu o jego indywidualną sytuację oraz potrzeby. W obecnych, trudnych czasach zapewniają swoim klientom biznesowym również komfortowy dostęp do usług medycznych.

Dziękujemy!