Daniel Jendryca związał się z Gwardią profesjonalnym kontraktem!

30 sty 2022 |

Kolejny junior PGE GiEK Akademii Gwardii, a zarazem uczeń klasy sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu, podpisał oficjalną umowę z naszym Klubem!

Kolejny junior PGE GiEK Akademii Gwardii, a zarazem uczeń klasy sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu, podpisał oficjalną umowę z naszym Klubem!

Mamy bardzo zdolny rocznik 2003 i robimy wszystko, żeby tych chłopaków odpowiednio zagospodarować. Dajemy szanse juniorom, by w przyszłości spróbowali swoich sił w PGNiG Superlidze lub w jakimkolwiek stopniu pozostawali w związku z piłką ręczną. Daniel jest młodym, ułożonym człowiekiem i utalentowanym skrzydłowym, dlatego mocno trzymam za niego kciuki. – tłumaczy dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Jendryca to czwarty (po Sośnie, Lellku i Wandzelu) reprezentant naszej Akademii, który w ostatnim czasie oficjalnie zasilił „jedynkę”. W ligach młodzieżowych oraz w zespole rezerw regularnie figuruje na listach najskuteczniejszych zawodników drużyny i rozgrywek.

Spełniło się marzenie, na które ciężko pracowałem od wielu lat. Cieszę się, że ktoś docenił moje zaangażowanie na tyle, bym dziś mógł złożyć ten podpis. – przyznaje nowy skrzydłowy Gwardii.

18-latek pracuje pod okiem trenera Rafała Kuptela już od kilku miesięcy. Ma więc okazje rozwijać się nie tylko wśród rówieśników, ale i czerpać doświadczenie od bardziej doświadczonych kolegów.

Trenuję z drużyną od pewnego czasu. Mam wrażenie, że zostałem odpowiednio przyjęty. Czuję się w gwardyjskiej szatni jak u siebie i… chciałbym pozostać w niej jak najdłużej. – uzupełnia.

Ten kontrakt dowodzi, że Daniel zdołał zaprezentować swoją wartość na treningach pierwszej drużyny. Inwestujemy w naszych chłopaków z wiarą, że te inwestycje nam się opłacą. Jednocześnie wysyłamy sygnał dla reszty ambitnych adeptów piłki ręcznej, dla których w Gwardii miejsca nigdy nie zabraknie. – deklaruje Wróbel.

Na pewno chciałbym jak najszybciej dostać szansę od trenera Kuptela. Zamierzam niezmiennie ciężko na nią pracować, a gdy nadejdzie okazja – postaram się ją wykorzystać. – podsumowuje z uśmiechem Jendryca.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_PGE_GiEK_SA_poziom_RGB_Npodpis-removebg-1024x315.png

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – główny sponsor PGE GiEK Akademii Gwardii Opole