Druga drużyna poznała rywali, terminarz i system rozgrywek II Ligi

12 lip 2023 | Mecze

Jest już podział na grupy w rozgrywkach II Ligi. Podobnie jak w latach ubiegłych Gwardia II Opole grać będzie w grupie 1, do której przystąpi 12 ekip.

Oprócz Gwardii województwo opolskie będą jeszcze reprezentować OSiR Komprachcice i Orlik Brzeg. Pierwsze derby nasz zespół rozegra w 5. kolejce, kiedy to na własnym parkiecie mierzyć się będzie z drużyną z Komprachcic. Zaplanowano ją na weekend 14/15 października. Z brzeżanami zespół Marka Jagielskiego zmierzy się na zakończenie pierwszej rundy, czyli 2 lub 3 grudnia. W tym spotkaniu Gwardia również będzie gospodarzem.

Cały sezon rezerwy pierwszej drużyny zainaugurują 16 lub 17 września. Wówczas na wyjeździe zmierzymy się z Polonią Środa Wielkopolska. Tydzień później znów udamy się w podróż, tym razem do Spartakusa Buk. Pierwszy domowy mecz Gwardia rozegra 30 września lub 1 października, a jej rywalem będzie Hagard Strzałkowo.

Pierwsza runda II Ligi zakończy się z początkiem grudnia. Grę rezerwy wznowią dopiero 3 lub 4 lutego. Przed swoimi kibicami zagramy wtedy z ekipą ze Środy Wielkopolskiej.

W tym sezonie rywalizacja w II Lidze, grupie 1 znów odbywać się będzie w jednym zestawieniu. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zrezygnował z dzielenia go jeszcze na pół. Rozegranych zostanie więc 22 spotkań, a najlepszy team wywalczy awans do I Ligi.

W poprzedniej kampanii drużyna Marka Jagielskiego zajęła 5. miejsce w pierwszej części sezonu. W drugiej rywalizowała więc w grupie spadkowej, kończąc ją ostatecznie na 3. lokacie.

Udział w rozgrywkach jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w ramach realizacji zadania pn. "Gwardia Opole - stawiamy na młodzież!".