Gwardziści na lekcji WF-u w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu

1 mar 2023 |

Dzisiaj mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzić drugą lekcję WF-u w ramach gwardyjskiej akcji społecznej „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!”. 

Ponad 60 trzecioklasistów i uczniów klasy sportowej, gwardziści, nauczyciele wf-u oraz Gwardek to uczestnicy dzisiejszej lekcji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu. Gwardię reprezentowali skrzydłowy Maciej Fabianowicz (6), bramkarz Mateusz Lellek (12), skrzydłowy Michał Milewski (22), rozgrywający Mateusz Morawski (23) oraz rozgrywający Roman Chychykalo (71). 

 
 

Przed lekcją ogromną popularnością cieszył się Gwardek, którego na krok nie odstępowały dzieci. Po oficjalnym rozpoczęciu została przeprowadzona rozgrzewka, którą prowadził nasz goalkeeper. Kolejnym punktem były ćwiczenia zespołowe, w których najmłodsi w duchu sportowej rywalizacji zmagali się na przygotowanych torach przeszkód, by finalnie przejść do krótkiego meczu piłki ręcznej pomiędzy najlepszymi sportowcami klas. 

 
 

 
 

W ciągu całego wydarzenia na twarzach nie tylko dzieci towarzyszyły uśmiechy, pozytywna atmosfera i sporo ruchu.

     

Szczypiorniści wręczyli upominki w postaci planów lekcji, kuponów promocyjnych do Hoplandii oraz Odskocznii w Opolu, wejściówki na sobotni mecz z Industria Kielce i zrobili pamiątkowe zdjęcia.

 

 
 

Gwardyjska akcja społecznościowa „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!” ma na celu promocję sportowego trybu życia, zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego tym samym przeciwdziałając chorobie cywilizacyjnej jaką jest otyłość. Inicjatywa ma charakter długofalowy - przez najbliższe kilka miesięcy szczypiorniści Gwardii Opole będą odwiedzać opolskie podstawówki by promować aktywny tryb życia. 

Jeżeli chcecie, aby Waszą szkołę odwiedzili Gwardziści koniecznie skontaktujcie się z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów!