Drugoligowy maraton

7 mar 2022 |

Rezerwy naszego klubu mają za sobą intensywny tydzień. W ciągu siedmiu dni podopieczni Marka Jagielskiego rozegrali trzy mecze. 

Rezerwy naszego klubu mają za sobą intensywny tydzień. W ciągu siedmiu dni podopieczni Marka Jagielskiego rozegrali trzy mecze. 

Maraton ligowy zawodnicy Gwardii II Opole rozpoczęli bardzo dobrze, pokonując we własnej hali UKS Lider Swarzędz. W 7. minucie opolanie wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Gospodarze narzucili swoje warunki gry, a to dało im zwycięstwo 36:23. Dużym wzmocnieniem dla drużyny byli oddelegowani na ten mecz z pierwszego zespołu Fabian Sosna, Jakub Ałaj oraz Aleksei Solovev.

Dwa dni później w nieco okrojonym składzie zawodnicy rezerw pojechali do Buka, gdzie musieli uznać wyższość miejscowego Spartakusa. W tym starciu z bardzo dobrej strony pokazali się Piotr Zawadzki oraz Adam Bidziński. Warto także podkreślić wysoką skuteczność Janusza Wandzela, który zanotował osiem trafień. Starcie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem miejscowych.

W minioną sobotę Gwardziści ponownie wybrali się pod Poznań, a tam czekało ich starcie z Polonią Środa Wielkopolska. Do przerwy opolanie skutecznie ustawiali się w obronie i nie marnowali dogodnych sytuacji w ataku. Po 30 minutach mieli dwa oczka przewagi. Niestety w drugiej partii naszym zawodnikom przytrafiło się kilka błędów, a to wykorzystali rywale. Ekipa z Środy Wielkopolskiej najpierw odrobiła straty, by w końcówce wyjść na prowadzenie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 32:30. Pokaźną zdobyczą bramkową mógł pochwalić się Daniel Jendryca, który pokonał golkipera Polonii aż 14 razy.

W wyjazdowych starciach Marek Jagielski nie mógł skorzystać z zawodników trenujących na co dzień pod okiem Rafała Kuptela, bowiem pierwszy zespół rozgrywał w sobotę mecz w ramach PGNIG Superligi.

Gwardia II Opole – UKS Lider Swarzędz 36:23 (18:10)

UKS Spartakus Buk – Gwardia II Opole 30:28 (16:15)

KS Polonia Środa Wielkopolska – Gwardia II Opole 32:30 (12:14)