Finałowe granie gwardyjskich Dzieci

25 kwi 2021 |

W minioną sobotę dwie drużyny PGE Akademii Gwardii Opole z kategorii „Dzieci” wzięły udział w finale Mistrzostw Województwa.

W minioną sobotę dwie drużyny PGE Akademii Gwardii Opole z kategorii „Dzieci” wzięły udział w finale Mistrzostw Województwa.

W ramach rozstrzygającego turnieju dzieci spotkały się trzy ekipy z z Opola (Gwardia I, Gwardia II, Orzeł) oraz zespół z Grodkowa.

Po rozegraniu spotkań w systemie „każdy z każdym” gwardyjska młodzież uplasowała się ostatecznie na 3. i 4. miejscu. Złożona w dużej mierze z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Opolu „jedynka” zdołała wywalczyć 3. lokatę i brązowy medal Mistrzostw Województwa, z kolei za ekipą trenera Radosława Gęsikowskiego, tuż za podium, uplasowała się prowadzona przez trenera Wojciecha Aksamita drużyna Gwardii II.

Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie, a końce wyniki ważyły się do ostatnich minut gry. Naprawdę niewiele zabrakło, żeby ostateczny rezultat był jeszcze lepszy. Najważniejsze są jednak kolejne doświadczenia z zaciętej rywalizacji naszej młodzieży. – opisuje sobotnie zmagania młodych reprezentantów PGE Akademii Gwardii trener Gęsikowski.

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole