Godne pożegnanie z turniejem krajowej elity!

16 maj 2021 |

Juniorzy Młodsi PGE Akademii Gwardii Opole zakończyli udział w Mistrzostwach Polski na etapie 1/8 turnieju.

Juniorzy Młodsi PGE Akademii Gwardii Opole zakończyli udział w Mistrzostwach Polski na etapie 1/8 turnieju.

16 najlepszych ekip z tej kategorii wiekowej w Polsce, a wśród nich – młodzi Gwardziści pod okiem trenerów: Bogumiła Barana i Wojciecha Aksamita. Wywalczony w imponującym stylu awans w Lubinie przeniósł nas do Tarnowa, gdzie kontynuowaliśmy zmagania w Mistrzostwach na jeszcze wyższym poziomie. W grupie: MKS Ustroń, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz SPR Wybrzeże III Gdańsk i właśnie w tej kolejności swoje mecze rozgrywali reprezentanci naszej Akademii.

Piątkowy mecz z ekipą z Ustronia rozpoczęliśmy obiecująco, prowadząc w nim przez pierwszy kwadrans. Wtedy jednak nasi rywale zaczęli zdobywać bramki seryjnie, w kilkanaście minut doprowadzając do czterobramkowej przewagi, przez co do szatni schodziliśmy przy niekorzystnym wyniku 10:14. Druga połowa rozpoczęła się mocnym uderzeniem ustronian, którzy zdołali jeszcze zwiększyć swoje prowadzenie. Na kwadrans przed końcem meczu młodzi Gwardziści wyraźnie podnieśli się, doprowadzając do wyniku 20:22, co pozwalało myśleć o dalszym odrabianiu strat. Niestety, ta sztuka ostatecznie nie powiodła się i to MKS zwyciężył 30:27.

Sobota pod hasłem: „być albo nie być” okazała się być dla nas z kolei niezwykle udana! Charakter, zaangażowanie, umiejętności – te wszystkie elementy zademonstrowali nasi zawodnicy w starciu z gospodarzami turnieju, którzy – jak się później okazało – wygrali tarnowską grupę „K”. Choć przez większość czasu trwania pierwszej połowy Pałac Młodzieży utrzymywał optyczną i liczbową przewagę, po 30. minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 15:15, który -dzięki konsekwentnej, zdecydowanej grze – utrzymywał się na styku przez większość drugiej połowy. Wtedy już trzeba było jedynie wyczuć odpowiedni moment, by odskoczyć rywalom i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak właśnie uczyniliśmy, wygrywając 33:31, jednocześnie zapewniając ogrom emocji przy okazji niedzielnego grania.

Grania, które miało wyłonić uczestników ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Przeciwnikami podopiecznych trenerów: Barana i Aksamita byli niezwykle wymagający zawodnicy Wybrzeża „III”. Zdeterminowani gdańszczanie ruszyli mocno na reprezentantów PGE Akademii Gwardii niemal od pierwszego gwizdka, dość szybko wypracowując trzybramkową zaliczkę. Ta niestety z czasem jedynie się powiększała, a na pojedyncze, ambitne zrywy naszych zawodników, rywale odpowiadali kolejnymi trafieniami. To przełożyło się na rezultat 10:15 po 30. minutach gry i konsekwentne zwiększanie przewagi w drugiej połowie… Wynikiem 23:34 zakończyło się ostatnie spotkanie Juniorów Młodszych PGE Akademii Gwardii Opole w tegorocznych Mistrzostwach Polski, co uplasowało ich na czwartym miejscu w grupie.

Choć pozostaje spory niedosyt, z dyspozycji naszych zawodników możemy być jak najbardziej dumni. Cenne, nabyte doświadczenie w równej rywalizacji z najlepszymi ekipami w Polsce z pewnością zaprocentuje i – miejmy nadzieję – przełoży się na indywidualne oraz drużynowe sukcesy w przyszłości.

Skład: Wisła, Ciasto – Rogowski, Janikowski, Aksamit, Zawadzki, Cebula, Chmielewski, Frydel, Grzejszczak, Tuński, Kulesa, Luksa, Sobków, Adamski, Kraczkowski.

Trenerzy: Bogumił Baran, Wojciech Aksamit.

      —

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole